Nye Holding ApS
Årets resultat 2025
-5.853.493
-5,9 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 37695017 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-05-18 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-11 |
Beliggenhed
| adresse | Hack Kampmanns Plads 3, 8000 Aarhus C |
| by | 8000 Aarhus C |
| kommune | Aarhus Kommune |
Branche
| hovedbranche | Køb og salg af egen fast ejendom (681100) |
Revisor
| revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab |
aktører og ejere
Ejere
| TÆKKER EUROPA A/S · CVR 21533335 | Legal ejer | 100 % | Fra: 18.05.2016 |
Direktion
| Jørn Tækker | Direktør | Fra: 18.05.2016 |
Stiftere
| TÆKKER EUROPA A/S · CVR 21533335 | Stifter | Fra: 18.05.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Elevvej 84 ApS
CVR 39455870
|
100 % | 03.04.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 102 ApS
CVR 39778769
|
100 % | 13.08.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 116 ApS
CVR 39455781
|
100 % | 03.04.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 71 ApS
CVR 40592792
|
100 % | 11.06.2019 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 73 ApS
CVR 40826130
|
100 % | 30.09.2019 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 80 ApS
CVR 29446520
|
100 % | 15.04.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 81 ApS
CVR 39369303
|
100 % | 27.02.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 85 ApS
CVR 39778785
|
100 % | 13.08.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 87 ApS
CVR 38364294
|
100 % | 23.01.2017 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 89 ApS
CVR 39354489
|
100 % | 20.04.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Høvej 34 ApS
CVR 45087336
|
100 % | 18.09.2024 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Høvej 36 ApS
CVR 27037011
|
100 % | 15.08.2020 | — | — |
|
EJENDOMSSELSKABET HØVEJ 50 ApS
CVR 36084987
|
100 % | 15.09.2016 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Høvej 52 ApS
CVR 39295326
|
100 % | 31.01.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Høvej 62 ApS
CVR 40747168
|
100 % | 29.08.2019 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Kantarelvænget FM1-FM28 ApS
CVR 39861119
|
100 % | 12.09.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Larsmindevej 35 ApS
CVR 39369338
|
100 % | 27.02.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Renseværket ApS
CVR 33574401
|
100 % | 01.05.2020 | — | — |
|
EJENDOMSSELSKABET SOLBAKKEN ApS
CVR 29783160
|
100 % | 01.10.2017 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Solsikkevænget - Jordskokkevænget ApS
CVR 43159232
|
100 % | 24.03.2022 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Solsikkevænget 28-60 ApS
CVR 39860961
|
100 % | 12.09.2018 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Urterækkerne ApS
CVR 39790475
|
100 % | 16.08.2018 | — | — |
|
Fællesskabets Hus ApS
CVR 45492524
|
100 % | 21.03.2025 | — | — |
|
NYE ApS
CVR 29613850
|
100 % | 01.09.2016 | — | — |
|
Sneglehusene ApS
CVR 40519580
|
100 % | 14.05.2019 | — | — |
|
Solbakken Etape 1.1 A/S
CVR 37695157
|
100 % | 19.05.2016 | — | — |
|
Solbakken Etape 1.6 ApS
CVR 37751383
|
100 % | 26.05.2016 | — | — |
|
Solsikken Nye ApS
CVR 40599614
|
100 % | 20.06.2019 | — | — |
|
Svinget Nye ApS
CVR 40599665
|
100 % | 20.06.2019 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Allinggårdsvej 154 ApS
CVR 38722999
|
100 % | 15.03.2018 – 01.10.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Elevvej 84 ApS
CVR 39455870
|
03.04.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elevvej 99 ApS
CVR 41681322
|
16.09.2020 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 102 ApS
CVR 39778769
|
13.08.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 116 ApS
CVR 39455781
|
03.04.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 71 ApS
CVR 40592792
|
11.06.2019 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 73 ApS
CVR 40826130
|
30.09.2019 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 81 ApS
CVR 39369303
|
27.02.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 85 ApS
CVR 39778785
|
13.08.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Elstedvej 87 ApS
CVR 38364294
|
23.01.2017 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Høvej 34 ApS
CVR 45087336
|
18.09.2024 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Høvej 52 ApS
CVR 39295326
|
31.01.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Høvej 62 ApS
CVR 40747168
|
29.08.2019 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Kantarelvænget FM1-FM28 ApS
CVR 39861119
|
12.09.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Larsmindevej 35 ApS
CVR 39369338
|
27.02.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Solsikkevænget 28-60 ApS
CVR 39860961
|
12.09.2018 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Urterækkerne ApS
CVR 39790475
|
16.08.2018 | — | — | |
|
Fællesskabets Hus ApS
CVR 45492524
|
21.03.2025 | — | — | |
|
Sneglehusene ApS
CVR 40519580
|
14.05.2019 | — | — | |
|
Solbakken Etape 1.1 A/S
CVR 37695157
|
19.05.2016 | — | — | |
|
Solbakken Etape 1.6 ApS
CVR 37751383
|
26.05.2016 | — | — | |
|
Solsikken Nye ApS
CVR 40599614
|
20.06.2019 | — | — | |
|
Svinget Nye ApS
CVR 40599665
|
20.06.2019 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.951.045 | -1.667.621 | -1.367.117 | -1.556.027 | -1.363.783 | -1.115.772 |
| Driftsresultat | -2.008.463 | -1.687.994 | -1.381.990 | — | — | — |
| Resultat før skat | -7.569.696 | 56.282.741 | 57.308.680 | 368.182.252 | 597.579.819 | 67.555.303 |
| Årets resultat | -5.853.493 | 57.752.741 | 58.558.680 | 369.018.252 | 598.088.819 | 67.584.303 |
| Egenkapital | 1.301.399.229 | 1.307.252.722 | 1.249.499.981 | 1.190.941.301 | 821.923.049 | 223.834.230 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.223.222.007 | 2.176.635.542 | 2.060.104.683 | 1.982.915.445 | 1.525.127.891 | 888.128.774 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 921.822.778 | 869.382.820 | 810.604.702 | 791.974.144 | 703.204.842 | 664.294.544 |
| Likvide beholdninger | 216.560 | 475.918 | 1.614.564 | 608.874 | 0 | 160.880 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 58,5 % | 60,1 % | 60,6 % | 60,1 % | 53,9 % | 25,2 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (8)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/10 2018 – 30/09 2019 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Nye Holding ApS Aktiv P-nr. 1021430427
- startet
- 18.05.2016
- ansatte
- —