← tilbage
Gem favorit

NYRUP PLAST A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 13262179 Opløst efter fusion A/S 4296 Nyrup
Årets resultat 2023 -1.539.030 -1,5 mio DKK
CVR-nummer13262179
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1989-07-01
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2025-06-02
Beliggenhed
adresse Kannikevej 1, 4296 Nyrup
by4296 Nyrup
kommuneSorø Kommune
Revisor
firma PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Lasse Berg
Ansatte (CVR)
2024-09 7 ansatte · 7 årsværk
−9 ansatte (−56 %) siden september 2023
månedansatteårsværk
2024-09 7 7
2024-08 9 8
2024-07 9 8
2024-06 9 9
2024-05 11 13
2024-04 11 11
2024-03 11 11
2024-02 12 11
2024-01 12 12
2023-12 12 13
2023-11 12 12
2023-10 12 11
2023-09 16 13
2023-08 15 12
2023-07 16 12
2023-06 16 12
2023-05 16 13
2023-04 17 16
2023-03 17 14
2023-02 17 14
2023-01 16 13
2022-12 17 13
2022-11 16 13
2022-10 15 13
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 4.927.54615.775.51714.550.62314.416.14614.802.357
Driftsresultat -1.345.082————
Resultat før skat -2.086.722——155.886—
Årets resultat -1.539.030985.7911.129.80810.361190.608
Egenkapital 1.783.6693.322.6994.594.9533.131.1273.126.834
Aktiver i alt (balance) 16.549.91918.759.03919.972.97319.580.28321.187.318
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 14.514.56614.697.64014.631.93815.819.71017.419.136
Likvide beholdninger 976.78033.06829.62852.6892.951
Antal ansatte (årsrapport) 1312121415
Lønomkostning pr. ansat 434.060577.538520.861475.163465.277
Soliditetsgrad 10,8 %17,7 %23,0 %16,0 %14,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2023-12-01
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-20
Revisor: Ecovis Danmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-16
Revisor: Ecovis Danmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-21
Revisor: Ecovis Danmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-03-27
Revisor: Ecovis Danmark
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 30/09 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Ecovis Danmark vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Ecovis Danmark vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Ecovis Danmark vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Ecovis Danmark vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.