OBTAIN HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 34727473 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2012-11-01 |
| kapital | DKK 720.000 |
| telefon | 72109500 |
| hjemmeside | www.obtain.dk |
| sidst opdateret | 2026-05-06 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | REVISION SJÆLLAND GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| BOYE HANSEN HOLDING ApS · CVR 33245416 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 01.10.2025 |
| BRINKMANN HOLDING ApS · CVR 33960387 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 01.10.2025 |
| LundHoltze ApS · CVR 29825769 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 01.10.2025 |
| Dybdahls Solutions AB | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 29.09.2025 |
Direktion
| Flemming Lund | Direktør | Fra: 01.10.2025 |
Bestyrelse
| Bo Brinkmann | Formand | Fra: 16.11.2023 | |
| Flemming Lund | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.10.2025 | |
| Anders Boye Hansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 16.11.2023 | |
| Jesper Dybdahl | Bestyrelsesmedlem | Fra: 16.11.2023 |
Stiftere
| BOYE HANSEN HOLDING ApS · CVR 33245416 | Stifter | Fra: 01.11.2012 | |
| BRINKMANN HOLDING ApS · CVR 33960387 | Stifter | Fra: 01.11.2012 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
OBTAIN ApS
CVR 28134843
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 19.12.2025 90–99,99 %: 01.01.2015 – 18.12.2025 100 %: 17.12.2014 – 31.12.2014 |
19.12.2025 | 64.829 | 970.656 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
DATACOMFORT ApS
CVR 10035651
|
25–33,32 % | 22.01.2015 – 30.09.2017 |
|
Obtain Business ApS
CVR 41127147
|
50–66,66 % | 01.12.2020 – 18.12.2025 |
|
Obtain Business ApS
CVR 41127147
|
100 % | 19.12.2025 – 29.05.2026 |
|
Obtain Sourcing ApS
CVR 41140992
|
100 % | 31.01.2020 – 31.01.2021 |
|
Obtain Sourcing ApS
CVR 41140992
|
50–66,66 % | 01.02.2021 – 10.11.2022 |
|
Obtain Sourcing ApS
CVR 41140992
|
66,67–89,99 % | 11.11.2022 – 13.11.2022 |
|
Obtain Sourcing ApS
CVR 41140992
|
100 % | 14.11.2022 – 29.05.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Obtain Sourcing ApS
CVR 41140992
|
31.01.2020 – 29.05.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -85.450 | -11.500 | -18.938 | -21.944 | -14.000 | -10.000 |
| Driftsresultat | — | -11.500 | -18.938 | -21.944 | — | — |
| Resultat før skat | -142.602 | 672.051 | -748.614 | 1.457.555 | 113.116 | 419.533 |
| Årets resultat | -109.971 | 684.610 | -733.965 | 1.487.335 | 132.574 | 435.674 |
| Egenkapital | -111.889 | -601.918 | -1.286.528 | 47.437 | -639.898 | 67.528 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.017.951 | 1.396.639 | 1.080.057 | 2.245.167 | 2.232.887 | 2.788.609 |
| Selskabskapital | 720.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 |
| Gæld i alt | 2.129.840 | 1.998.557 | 2.366.585 | 2.197.730 | 2.872.785 | 2.721.081 |
| Likvide beholdninger | 75.791 | 189.241 | 186.084 | 1.350.983 | 222.456 | 387.336 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Soliditetsgrad | -5,5 % | -43,1 % | -119,1 % | 2,1 % | -28,7 % | 2,4 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-06 Revisor: Revision Sjælland Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-12 Revisor: Revision Sjælland, Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-03 Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-02 Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-15 Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-08 Revisor: Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-06 | Revision Sjælland Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-12 | Revision Sjælland, Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-03 | Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-02 | Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-03-15 | Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-08 | Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-02-24 | Revision Sjælland, Registreret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
OBTAIN HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1018033107
- adresse
- Stensbjergvej 1, 4600 Køge
- startet
- 01.11.2012
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- DIKAKA HOLDING ApS 0 m · Køge
- CB Advokathuset Køge Holding ApS 0 m · Køge
- Mieritz Holding Advokatanpartsselskab 0 m · Køge
- ADVOKATANPARTSSELSKABET THRUSHOLM 134 m · Køge
- Timi Holding ApS 134 m · Køge
- Winefeld Holding ApS 148 m · Køge
- Just Gruppen II ApS 177 m · Køge
- Bonsdorff Holding ApS 177 m · Køge
| domæne | obtain.dk |
| registrar | Simply.com A/S |
| oprettet | 2008-08-03 |
| udløber | 2027-08-31 |
| registrant | OBTAIN ApS |
| adresse | Stensbjergvej 1, 2. th. 4600 Køge |
| land | DK |
hjemmesider med adresse i nærheden