← tilbage

ØLSHØJ HOLDING ApS

CVR 21577375 Aktiv APS 3460 Birkerød
Årets resultat 2025 2.991.000 3 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer21577375
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1999-01-05
kapitalDKK 200.000
sidst opdateret2026-01-21
Beliggenhed
adresse Birkerød Kongevej 74, 3460 Birkerød
by3460 Birkerød
kommuneRudersdal Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
Thomas Ølshøj Legal ejer 100 % Fra: 05.01.1999
Direktion
Thomas Ølshøj Direktør Fra: 05.01.1999
Stiftere
Thomas Ølshøj Stifter Fra: 05.01.1999
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Ølshøj Ejendomsudvikling Aps
CVR 40197508
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 01.12.2025
100 %: 18.01.2019 – 19.09.2022
01.12.2025 — —
Ølshøj Group A/S
CVR 34071993
100 % 28.11.2011 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Ølshøj Ejendomsudvikling Aps
CVR 40197508
18.01.2019 — —
Ølshøj Group A/S
CVR 34071993
28.11.2011 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.052.0007.551.0006.609.00011.151.000—4.104.633
Driftsresultat ——-361.0004.240.0004.591.906-1.361.285
Resultat før skat 3.820.0004.970.0001.902.000-3.746.0004.828.3853.737.895
Årets resultat 2.991.0003.880.0001.165.000-3.066.0004.774.8592.907.446
Egenkapital 48.405.00045.845.00041.877.00040.830.00046.886.13042.224.271
Aktiver i alt (balance) 70.408.00072.483.00065.130.00055.471.00049.772.81157.635.828
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 20.912.00025.597.00022.209.00013.940.0002.886.68114.419.808
Likvide beholdninger 2.213.0005.635.0001.854.0002.783.00052.8455.240.808
Antal ansatte (årsrapport) 12121013110
Lønomkostning pr. ansat 432.250391.667476.900462.154—476.388
Soliditetsgrad 68,8 %63,2 %64,3 %73,6 %94,2 %73,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-15
Revisor: 2talRevision Registreret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-04
Revisor: 2talRevision Registreret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-01
Revisor: Nejstgaard & Vetlov, Godkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-12
Revisor: Nejstgaard & Vetlov, Godkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-29
Revisor: Nejstgaard & Vetlov, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-12
Revisor: Nejstgaard & Vetlov, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 2talRevision Registreret revisionsfirma vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 2talRevision Registreret revisionsfirma vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Nejstgaard & Vetlov, Godkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Nejstgaard & Vetlov, Godkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Nejstgaard & Vetlov, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Nejstgaard & Vetlov, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Nejstgaard & Vetlov, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport