OIE Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 37233471 |
| status | Opløst efter fusion |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2015-11-13 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2023-11-27 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642020) |
Revisor
| firma | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Kuno Hesel |
aktører og ejere
ingen aktive aktører registreret
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Fremfor ApS
CVR 44153750
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling 20–24,99 %: fra 16.11.2023 15–19,99 %: 01.07.2023 – 15.11.2023 |
16.11.2023 | 48.156 | 113.420 |
|
Salquist ApS
CVR 37311456
|
100 % | 17.12.2015 | 48.532 | 130.512 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Once Upon A Saga ApS
CVR 38425676
|
20–24,99 % | 17.02.2017 – 14.09.2023 |
|
Re:Ward ApS
CVR 37276197
|
33,33–49,99 % | 26.11.2015 – 31.08.2017 |
|
Re:Ward ApS
CVR 37276197
|
100 % | 01.09.2017 – 23.01.2018 |
|
SUS TRAVEL & CONSULTING ApS
CVR 34891532
|
20–24,99 % | 01.09.2016 – 01.05.2018 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Fremfor ApS
CVR 44153750
|
30.06.2023 | 48.156 | 113.420 | |
|
Salquist ApS
CVR 37311456
|
17.12.2015 | 48.532 | 130.512 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Once Upon A Saga ApS
CVR 38425676
|
17.02.2017 – 05.11.2025 | |
|
Re:Ward ApS
CVR 37276197
|
26.11.2015 – 23.01.2018 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.930 | -3.351 | -1.043 |
| Driftsresultat | -6.930 | -3.351 | -1.043 |
| Resultat før skat | 107.638 | 74.646 | -1.355 |
| Årets resultat | 109.178 | 75.614 | -1.355 |
| Egenkapital | 184.749 | 75.571 | -43 |
| Aktiver i alt (balance) | 230.564 | 82.579 | 5.801 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 45.815 | 7.008 | 5.844 |
| Likvide beholdninger | 0 | 80 | 180 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 80,1 % | 91,5 % | -0,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2022-09-08 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-08 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-06-03 Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (3)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-09-08 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-07-08 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-03 | Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder
tidligere p-enheder (1)
-
OIE Holding ApS Ophørt P-nr. 1020901620
- adresse
- Guldagervej 34, 2720 Vanløse
- startet
- 13.11.2015 – ophørt 15.11.2023
- ansatte
- —