← tilbage
Gem favorit

OLSSON ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35528962 Aktiv APS 2630 Taastrup
Årets resultat 2026 -22.684 -22.684 DKK
CVR-nummer35528962
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-10-29
kapitalDKK 80.000
e-mailsol@farmersmarkt.dk
sidst opdateret2026-06-14
Beliggenhed
adresse Litauen Alle 13, 2630 Taastrup
by2630 Taastrup
kommuneHøje-Taastrup Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med frugt og grøntsager (463100)
Revisor
firma Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision · ifølge seneste årsrapport
underskriver Søren Revsbæk
Ansatte (CVR)
2026-08 26 ansatte · 11 årsværk
−4 ansatte (−13 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 26 11
2026-07 26 10
2026-06 28 15
2026-05 26 14
2026-04 27 14
2026-03 25 11
2026-02 26 11
2026-01 28 12
2025-12 28 13
2025-11 26 13
2025-10 26 11
2025-09 28 13
2025-08 30 14
2025-07 28 11
2025-06 30 16
2025-05 29 15
2025-04 30 17
2025-03 29 13
2025-02 25 14
2025-01 28 13
2024-12 29 15
2024-11 29 14
2024-10 27 13
2024-09 31 14
Ejere
FARMERS MARKET ApS · CVR 28301146 Legal ejer 100 % Fra: 29.10.2013
Direktion
Søren Henrik Olsson Direktør Fra: 29.10.2013
Stiftere
FARMERS MARKET ApS · CVR 28301146 Stifter Fra: 29.10.2013
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.017.0034.567.7264.024.5564.391.4152.380.2471.360.987
Driftsresultat 4.65168.323186.7451.337.252436.43119.301
Resultat før skat -18.423130.965192.4711.319.497432.26141.885
Årets resultat -22.684113.630145.0791.023.417336.54023.185
Egenkapital 1.384.2471.541.9311.550.3011.405.222381.80545.265
Aktiver i alt (balance) 3.356.8073.644.5223.675.3594.145.6062.465.9321.328.060
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 1.972.5602.102.5912.125.0582.740.3842.084.1271.282.795
Likvide beholdninger 1.991.4302.483.4172.538.5462.705.6981.685.333725.950
Antal ansatte (årsrapport) 1213111044
Lønomkostning pr. ansat 334.363346.108348.892305.416——
Soliditetsgrad 41,2 %42,3 %42,2 %33,9 %15,5 %3,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-01
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-10-08
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-11-29
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-01
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-14
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-03
Revisor: Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/06 2025 – 31/05 2026 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2024 – 31/05 2025 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2023 – 31/05 2024 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2022 – 31/05 2023 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2021 – 31/05 2022 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2020 – 31/05 2021 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport
01/06 2019 – 31/05 2020 Statsautoriseret revisionsvirksomhed Revsbæk Revision vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.