← tilbage

PEITER 2013 ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35208607 Aktiv APS 9900 Frederikshavn
Årets resultat 2025 3.737.182 3,7 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer35208607
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-03-27
kapitalDKK 80.000
e-mailfinans-peiter@sportsmail.dk
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Niels Bohrs Vej 2, 9900 Frederikshavn
by9900 Frederikshavn
kommuneFrederikshavn Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med sports- og fritidsudstyr (476310)
Ansatte (CVR)
2026-07 14 ansatte · 8 årsværk
+3 ansatte (+27 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 14 8
2026-06 10 6
2026-05 11 7
2026-04 11 7
2026-03 11 7
2026-02 13 8
2026-01 12 7
2025-12 12 7
2025-11 10 7
2025-10 12 7
2025-09 10 6
2025-08 12 7
2025-07 11 7
2025-06 10 7
2025-05 10 6
2025-04 8 6
2025-03 9 6
2025-02 9 6
2025-01 9 6
2024-12 9 7
2024-11 9 6
2024-10 9 6
2024-09 9 6
2024-08 11 8
Ejere
Kim Petersen Hessellund Legal ejer 50–66,66 % Fra: 27.03.2013
Mariann Hessellund Legal ejer 50–66,66 % Fra: 27.03.2013
Direktion
Kim Petersen Hessellund Direktør Fra: 27.03.2013
Stiftere
Kim Petersen Hessellund Stifter Fra: 27.03.2013
Mariann Hessellund Stifter Fra: 27.03.2013
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
EJENDOMSSELSKABET BANNERSLUND ApS
CVR 15497335
100 % 01.04.2017 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.252.5256.262.9636.447.2417.879.3824.057.2264.263.568
Driftsresultat 4.556.2282.695.6672.408.1833.746.114575.474982.378
Resultat før skat 4.807.2393.804.7372.957.9134.142.073529.2021.103.949
Årets resultat 3.737.1822.955.7652.301.6393.227.273365.539861.052
Egenkapital 22.397.66719.736.14817.880.38315.878.74412.651.47012.285.931
Aktiver i alt (balance) 27.177.70824.263.73223.985.64322.199.77618.756.36714.958.646
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 4.767.2144.513.7546.105.2606.321.0326.104.8972.672.715
Likvide beholdninger 3.859.1503.908.6861.156.5323.866.658429.725169.033
Antal ansatte (årsrapport) 8810989
Lønomkostning pr. ansat 455.413441.361396.095444.911412.751351.997
Soliditetsgrad 82,4 %81,3 %74,6 %71,5 %67,4 %82,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-11
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-13
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-05
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-17
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-08
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-16
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/09 2024 – 31/08 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/09 2023 – 31/08 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/09 2022 – 31/08 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/09 2021 – 31/08 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/09 2020 – 31/08 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/09 2019 – 31/08 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/09 2018 – 31/08 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport