PFEIFFER HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 66032914 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 1980-06-24 |
| kapital | DKK 125.000 |
| telefon | 41277772 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | REVISION & RÅD STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Toft Pfeiffer | Legal ejer | 100 % | Fra: 12.11.1997 |
Direktion
| Jesper Toft Pfeiffer | Direktør | Fra: 12.11.1997 |
Bestyrelse
| Jesper Toft Pfeiffer | Bestyrelsesmedlem | Fra: 10.04.2008 | |
| Michael Winther Buhl | Bestyrelsesmedlem | Fra: 04.04.2017 | |
| Claus Ørtoft Rasmussen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 07.11.2024 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
EJENDOMSSELSKABET DAGMARGAARDEN ApS
CVR 10564883
|
100 % | 25.03.1998 | -1,5 mio | 12,8 mio |
|
Ejendomsselskabet Melfargaarden ApS
CVR 38859722
|
100 % | 15.08.2017 | -736.747 | 6,6 mio |
|
Ejendomsselskabet Odinsgaarden ApS
CVR 38222716
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 31.12.2024 50–66,66 %: 15.03.2019 – 30.12.2024 100 %: 01.12.2016 – 14.03.2019 |
31.12.2024 | 1,2 mio | 26,4 mio |
|
EJENDOMSSELSKABET PFEIFFER ApS
CVR 50573818
|
100 % | 01.03.2015 | 576.500 | 49,1 mio |
|
EJENDOMSSELSKABET VÆNGEGAARDEN ApS
CVR 83048719
|
100 % | 28.11.2013 | -1,3 mio | 19,9 mio |
|
INGVALD CHRISTENSEN A/S, MASKINFABRIK
CVR 28483678
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling 20–24,99 %: fra 09.11.2015 20–24,99 %: 02.02.2005 – 08.11.2015 |
09.11.2015 | 454.028 | 4,5 mio |
|
Munkebjerg Ejendomme ApS
CVR 40284621
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 10.04.2024 50–66,66 %: 18.02.2019 – 09.04.2024 |
10.04.2024 | -624.466 | 1,6 mio |
|
OAK BOLIG I A/S
CVR 39492334
|
5–9,99 % | 01.12.2020 | 1,8 mio | 66,6 mio |
|
Pontus Ejendomsadministration A/S
CVR 83121416
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 01.01.2021 100 %: 01.01.2015 – 31.12.2020 |
01.01.2021 | 266.065 | 1 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
CEOLEIN A/S
CVR 89907314
|
100 % | 01.07.2013 – 26.04.2021 |
|
EJENDOMSSELSKABET BARRTOFT ApS
CVR 27970877
|
50–66,66 % | 21.05.2012 – 30.04.2020 |
|
Ejendomsselskabet Birkelundgaarden ApS
CVR 39489570
|
100 % | 16.04.2018 – 28.05.2024 |
|
Ejendomsselskabet Gl. Byvejsgaarden ApS
CVR 39489465
|
100 % | 16.04.2018 – 05.07.2019 |
|
Ejendomsselskabet Hverringegaarden ApS
CVR 39489651
|
100 % | 16.04.2018 – 15.03.2019 |
|
TOFTCO EJENDOMME ApS
CVR 15940328
|
100 % | 30.06.2011 – 20.02.2019 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
1klasses-grunde.dk ApS
CVR 38243403
|
30.11.2016 | -63.672 | -111.767 | |
|
Ejendomsselskabet Melfargaarden ApS
CVR 38859722
|
15.08.2017 | -736.747 | 6,6 mio | |
|
Ejendomsselskabet Odinsgaarden ApS
CVR 38222716
|
01.12.2016 | 1,2 mio | 26,4 mio | |
|
Munkebjerg Ejendomme ApS
CVR 40284621
|
18.02.2019 | -624.466 | 1,6 mio | |
|
Østfyn Ejendomme ApS
CVR 43588052
|
14.10.2022 | -93.563 | -98.423 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
EJENDOMSSELSKABET BARRTOFT ApS
CVR 27970877
|
01.07.2004 – 30.04.2020 | |
|
Ejendomsselskabet Birkelundgaarden ApS
CVR 39489570
|
16.04.2018 – 28.05.2024 | |
|
Ejendomsselskabet Gl. Byvejsgaarden ApS
CVR 39489465
|
16.04.2018 – 05.07.2019 | |
|
Ejendomsselskabet Hverringegaarden ApS
CVR 39489651
|
16.04.2018 – 30.04.2020 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -154.350 | -93.948 | -119.695 | -104.055 | -96.840 | -62.438 |
| Driftsresultat | -154.350 | -93.948 | -119.695 | -104.055 | -96.840 | -62.438 |
| Resultat før skat | -4.477.217 | 661.675 | 11.979.714 | 16.288.126 | 22.605.484 | 10.137.482 |
| Årets resultat | -4.577.176 | 447.219 | 11.657.465 | 16.390.736 | 22.568.282 | 10.213.364 |
| Egenkapital | 139.568.798 | 147.145.974 | 149.698.755 | 141.041.290 | 127.650.554 | 105.878.513 |
| Aktiver i alt (balance) | 162.204.104 | 165.737.934 | 168.298.179 | 185.176.601 | 177.312.109 | 159.095.060 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 22.635.306 | 18.591.960 | 18.599.424 | 44.135.311 | 49.661.555 | 53.216.547 |
| Likvide beholdninger | 5.236.344 | 8.656.922 | 15.663.286 | 14.444.245 | 190.224 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 86,0 % | 88,8 % | 89,0 % | 76,2 % | 72,0 % | 66,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-12-02 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-11-17 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-11-14 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-11-20 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-15 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-12-15 Revisor: Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | 2025-12-02 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | 2024-11-17 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | 2023-11-14 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | 2022-11-20 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | 2021-11-15 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | 2020-12-15 | Revision & Råd, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PFEIFFER HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1008110286
- adresse
- Landbrugsvej 10, 5260 Odense S
- startet
- 30.11.2000
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (3)
-
PFEIFFER HOLDING ApS Ophørt P-nr. 1007687709
- adresse
- Grønningen 9, 5230 Odense M
- branche
- Uoplyst (980000)
- startet
- 06.06.2000 – ophørt 29.11.2000
- ansatte
- —
-
PFEIFFER HOLDING APS Ophørt P-nr. 1003996960
- adresse
- Thulevej 4, 5210 Odense NV
- startet
- 17.02.1997 – ophørt 05.06.2000
- ansatte
- —
-
PFEIFFER HOLDING ApS Ophørt P-nr. 1006722107
- adresse
- 9999 Ukendt
- branche
- Uoplyst (980000)
- startet
- 24.06.1980 – ophørt 16.02.1997
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- PAASCH INVEST ApS 0 m · Odense S
- Amiri Holding ApS 0 m · Odense S
- Sofie THP Holding ApS 0 m · Odense S
- Alfred THP Holding ApS 0 m · Odense S
- Ejendomsselskabet Bakkehusene ApS 0 m · Odense S
- P&BH Invest ApS 0 m · Odense S
- UM Schibler Holding ApS 0 m · Odense S
- AS THP Holding ApS 0 m · Odense S