← tilbage
Gem favorit

PICOPUBLISH ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 31086876 Aktiv APS 8600 Silkeborg
Årets resultat 2025 386.951 386.951 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer31086876
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-12-03
kapitalDKK 140.000
telefon70270504
e-mailinfo@picopublish.com
hjemmesidepicopublish.dk
sidst opdateret2025-06-04
Beliggenhed
adresse Stagehøjvej 27, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 35 ansatte · 33 årsværk
−12 ansatte (−26 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 35 33
2026-06 35 33
2026-05 38 37
2026-04 40 37
2026-03 38 36
2026-02 40 36
2026-01 38 36
2025-12 40 36
2025-11 38 36
2025-10 39 36
2025-09 44 39
2025-08 45 42
2025-07 47 44
2025-06 49 46
2025-05 49 46
2025-04 51 49
2025-03 54 51
2025-02 54 52
2025-01 55 51
2024-12 57 54
2024-11 54 52
2024-10 54 52
2024-09 56 52
2024-08 52 49
Ejere
PGROTH HOLDING ApS · CVR 36443308 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 14.03.2025
GreenHavtorn ApS · CVR 43155865 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 19.04.2022
EHV Holding 2022 ApS · CVR 43462830 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 28.02.2025
Direktion
Sara Skovly Green Pedersen Direktør Fra: 31.10.2023
Bestyrelse
Mads Kivi Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.09.2022
Per Groth Formand Fra: 31.10.2023
Majken Gisselbæk Pape Næstformand Fra: 31.10.2023
Sara Skovly Green Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.09.2022
Stiftere
Per Groth Stifter Fra: 03.12.2007
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 30.864.91441.257.83440.769.87425.576.17116.778.33816.734.393
Driftsresultat 501.5188.965.54613.785.6307.885.8544.911.2643.831.892
Resultat før skat 523.1639.101.70213.769.8297.816.4994.832.6623.798.382
Årets resultat 386.9517.085.35810.730.9146.081.1223.759.5292.947.542
Egenkapital 4.196.19110.809.24013.723.8828.492.9684.811.8463.752.317
Aktiver i alt (balance) 7.480.90020.097.18626.202.58316.602.21210.488.9958.457.751
Selskabskapital 140.000140.000138.890138.890138.890138.890
Gæld i alt 3.205.6469.231.77312.478.7018.109.2445.667.7984.698.102
Likvide beholdninger 2.286.31212.931.81116.440.0079.064.6654.205.5864.503.413
Antal ansatte (årsrapport) 485040261819
Lønomkostning pr. ansat 631.385643.008670.639662.511658.850675.014
Soliditetsgrad 56,1 %53,8 %52,4 %51,2 %45,9 %44,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-23
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-11-18
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-29
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-10
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-22
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-01
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport