← tilbage
Gem favorit

PRO DENTAL ApS

CVR 31749085 Aktiv APS 8600 Silkeborg
Årets resultat 2025 2.674.912 2,7 mio DKK
CVR-nummer31749085
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2008-09-03
kapitalDKK 50.100
telefon86805040
sidst opdateret2026-07-10
Beliggenhed
adresse Søndergade 1, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 12 ansatte · 10 årsværk
−1 ansat (−8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 12 10
2026-06 12 10
2026-05 12 11
2026-04 12 11
2026-03 12 10
2026-02 12 11
2026-01 12 10
2025-12 12 11
2025-11 12 11
2025-10 13 10
2025-09 13 11
2025-08 13 11
2025-07 13 10
2025-06 14 12
2025-05 14 12
2025-04 14 12
2025-03 14 12
2025-02 13 12
2025-01 14 11
2024-12 14 13
2024-11 14 12
2024-10 14 11
2024-09 14 12
2024-08 14 11
Ejere
DANSK NORDENTA A/S · CVR 10416698 Legal ejer 100 % Fra: 01.07.2024
Direktion
Carina Vestergaard Jensen Direktør Fra: 04.11.2014
Bestyrelse
Claus Eriksen Holmgaard Formand Fra: 01.07.2024
Admir Koco Bestyrelsesmedlem Fra: 01.07.2024
Ole Henriksen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.07.2024
Frida Agge Bestyrelsesmedlem Fra: 01.07.2024
Stiftere
Karen Margrete Røhr Jensen Stifter Fra: 03.09.2008
Renata-Anna Jensen Stifter Fra: 03.09.2008
Tommy Kølkjær Jensen Stifter Fra: 03.09.2008
Admir Koco Stifter Fra: 03.09.2008
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.366.0409.021.03810.273.85310.289.8279.408.0489.187.641
Driftsresultat 3.405.8612.658.6132.727.9592.503.8401.905.6432.515.070
Resultat før skat 3.429.3102.644.5732.719.6312.494.6061.896.0162.502.103
Årets resultat 2.674.9122.057.8882.117.2421.942.8731.475.6721.950.436
Egenkapital 2.782.9002.107.9882.167.2422.041.2241.598.3513.122.679
Aktiver i alt (balance) 3.821.8443.280.4053.649.5663.178.6802.813.0845.433.822
Selskabskapital 50.10050.10050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 1.003.9361.134.6111.432.9131.100.1521.169.7242.285.418
Likvide beholdninger 2.1311.048.1531.252.440844.066517.8832.860.298
Antal ansatte (årsrapport) 121316171817
Lønomkostning pr. ansat 484.394473.244458.404445.894404.300376.938
Soliditetsgrad 72,8 %64,3 %59,4 %64,2 %56,8 %57,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-22
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-24
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-11
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-08
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-22
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-12
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.