← tilbage
Gem favorit

QUALITY PELLETS A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 12805586 Aktiv A/S 3310 Ølsted
Årets resultat 2026 6.235.511 6,2 mio DKK
CVR-nummer12805586
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1989-01-01
kapitalDKK 2.000.000
sidst opdateret2026-06-01
Beliggenhed
adresse Grimstrupvej 101, 3310 Ølsted
by3310 Ølsted
kommuneHalsnæs Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af andre fødevarer i.a.n. (108900)
Ansatte (CVR)
2026-08 43 ansatte · 25 årsværk
+3 ansatte (+8 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 43 25
2026-07 43 36
2026-06 45 45
2026-05 47 39
2026-04 44 31
2026-03 43 41
2026-02 46 39
2026-01 45 31
2025-12 48 49
2025-11 46 41
2025-10 46 34
2025-09 47 38
2025-08 40 27
2025-07 37 32
2025-06 35 39
2025-05 35 33
2025-04 34 28
2025-03 34 36
2025-02 33 32
2025-01 35 24
2024-12 38 45
2024-11 37 35
2024-10 38 35
2024-09 41 45
Ejere
QP Holding ApS · CVR 45097722 Legal ejer 100 % Fra: 01.10.2024
Direktion
Carsten Schmidt Direktør Fra: 05.02.2019
Bestyrelse
Bente Drifte Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2024
Asger Domino Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2024
Steen Løndal Formand Fra: 01.10.2024
Stiftere
Victor Christoffersen Stifter Fra: 01.01.1989
Charlotte Biil Stifter Fra: 01.01.1989
Asbjørn Christoffersen Stifter Fra: 01.01.1989
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 21.463.59420.329.67822.056.18723.670.15019.088.54418.571.682
Driftsresultat 8.060.6888.789.3469.254.74410.535.9327.409.584—
Resultat før skat 8.050.4418.605.2839.271.12310.510.9537.351.2407.552.722
Årets resultat 6.235.5116.604.7077.228.4458.194.3825.732.3525.889.600
Egenkapital 25.984.33624.248.82517.644.11816.161.23512.466.85311.234.501
Aktiver i alt (balance) 33.415.05831.907.93426.000.07926.857.07022.922.34221.295.151
Selskabskapital 2.000.0002.000.0002.000.0002.000.0002.000.0002.000.000
Gæld i alt 6.359.9866.626.4347.475.2369.783.4969.604.1799.172.948
Likvide beholdninger 3.321.0565.685.1112.349.5722.703.9762.866.5522.855.758
Antal ansatte (årsrapport) 383435302828
Soliditetsgrad 77,8 %76,0 %67,9 %60,2 %54,4 %52,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-09-20
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-18
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-09-24
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-11
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-19
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-09-21
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 Beierholm vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 Beierholm vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Beierholm vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Beierholm vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Beierholm vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Beierholm vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.