← tilbage

Quantum Mobility Denmark ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 44967944 Aktiv APS 1055 København K
Årets resultat 2025 -171.502.000 -171,5 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer44967944
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2024-07-15
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2026-10-01
Beliggenhed
adresse August Bournonvilles Passage 1, 1055 København K
by1055 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
Quantum Mobility Holdings Limited Legal ejer 100 % Fra: 15.07.2024
Direktion
Caspar Schultz Direktør Fra: 15.07.2024
Per Fomsgaard Hansen Direktør Fra: 15.07.2024
Stiftere
Quantum Mobility Holdings Limited Stifter Fra: 15.07.2024
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Umove Holding A/S
CVR 35379975
100 % 27.11.2025 — —
nøgletal 2025 2024
Nettoomsætning 1.529.358.000223.384.000
Bruttoresultat 1.212.442.000186.299.000
Driftsresultat -60.357.0005.544.000
Resultat før skat -186.437.000-22.777.000
Årets resultat -171.502.000-23.361.000
Egenkapital -103.040.000-23.321.000
Aktiver i alt (balance) 2.879.035.0002.796.146.000
Selskabskapital 40.00040.000
Gæld i alt 2.967.551.0002.787.033.000
Likvide beholdninger 2.250.000116.551.000
Antal ansatte (årsrapport) 1.7831.505
Lønomkostning pr. ansat 563.10294.370
Soliditetsgrad -3,6 %-0,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-01
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-27
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (2)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
15/07 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport