RASCAR Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
11.178.176
11,2 mio
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 39779943 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-08-13 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Beliggenhed
| adresse | Højdedraget 178, 9530 Støvring |
| by | 9530 Støvring |
| kommune | Rebild Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Bjørk Krogshave | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 13.08.2018 |
| Rasmus Fjorback Krogshave | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 13.08.2018 |
| Caroline Fjorback Krogshave | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 13.08.2018 |
Direktion
| Bjørk Krogshave | Direktør | Fra: 13.08.2018 |
Stiftere
| Bjørk Krogshave | Stifter | Fra: 13.08.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Nectar 112 ApS
CVR 45089436
|
100 % | 01.11.2025 | — | — |
|
Nectar Holding ApS
CVR 44524724
|
33,33–49,99 % | 22.12.2023 | — | — |
|
Nectar KP-Holding K/S
CVR 45394794
|
5–9,99 % | 10.11.2025 | — | — |
|
Nectar KP-Komplementar ApS
CVR 45089185
|
5–9,99 % | 10.11.2025 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
VS Komplementar ApS
CVR 43695797
|
10–14,99 % | 31.05.2024 – 01.12.2024 |
|
VS10 ApS
CVR 43696041
|
10–14,99 % | 31.05.2024 – 01.12.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Nectar Holding ApS
CVR 44524724
|
22.12.2023 | — | — | |
|
Nectar Invest A/S
CVR 39959208
|
01.10.2018 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 11.183.764 | 5.443.073 | 1.254.803 | -9.438 | -9.153 | -8.783 |
| Resultat før skat | 11.179.276 | 5.334.210 | 1.129.877 | 3.864.399 | 9.002.091 | 3.042.729 |
| Årets resultat | 11.178.176 | 5.334.210 | 1.129.877 | 3.864.399 | 9.002.091 | 3.042.729 |
| Egenkapital | 34.646.717 | 23.868.541 | 18.534.331 | 17.404.454 | 13.540.055 | 4.537.964 |
| Aktiver i alt (balance) | 35.540.916 | 24.325.583 | 19.067.129 | 17.803.063 | 14.383.282 | 6.055.175 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 894.199 | 457.042 | 532.798 | 398.609 | 843.227 | 1.517.211 |
| Likvide beholdninger | 0 | 49.979 | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 98,1 % | 97,2 % | 97,8 % | 94,1 % | 74,9 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | AKTIV REVISION Silkeborg | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | AKTIV REVISION Silkeborg | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | AKTIV REVISION Silkeborg | vis rapport | |
| 13/08 2018 – 31/12 2019 | AKTIV REVISION Silkeborg | vis rapport |
p-enheder (1)
-
RASCAR Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1023860496
- adresse
- Højdedraget 178, 9530 Støvring
- startet
- 13.08.2018
- ansatte
- —