Rasmus Dahlgaard Holding ApS
Årets resultat 2025
59.659
59.659
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 38714074 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-06-15 |
| kapital | DKK 40.001 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Beliggenhed
| adresse | Petersmindevej 21, 7100 Vejle |
| by | 7100 Vejle |
| kommune | Vejle Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Rasmus Kirkegaard Dahlgaard | Legal ejer | 100 % | Fra: 15.06.2017 |
Direktion
| Rasmus Kirkegaard Dahlgaard | Direktør | Fra: 15.06.2017 |
Stiftere
| Rasmus Kirkegaard Dahlgaard | Stifter | Fra: 15.06.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Sigma Ejendomme ApS
CVR 38617850
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling
25–33,32 %: fra 01.01.2024 15–19,99 %: 31.12.2021 – 31.12.2023 |
01.01.2024 | — | — |
|
TØMRERMESTEREN SØREN BAK ApS
CVR 25597486
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling
25–33,32 %: fra 01.01.2024 15–19,99 %: 31.12.2021 – 31.12.2023 |
01.01.2024 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Dybgaard ApS
CVR 38687077
|
100 % | 20.06.2017 – 24.05.2022 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | -5.000 | -6.250 | -1.570 |
| Driftsresultat | 92.972 | -115.194 | 80.208 | — | -6.250 | — |
| Resultat før skat | 59.659 | -150.329 | 74.590 | -5.009 | -59.804 | -1.963 |
| Årets resultat | 59.659 | -150.329 | 74.590 | -5.009 | -62.378 | -2.081 |
| Egenkapital | 721.763 | 662.104 | 812.433 | 660.820 | 665.829 | -11.792 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.334.760 | 1.241.694 | 911.600 | 754.001 | 834.486 | 2.575 |
| Selskabskapital | 40.001 | 40.001 | 40.001 | 40.001 | 40.001 | 1 |
| Gæld i alt | 612.997 | 579.590 | 99.167 | 93.181 | 168.657 | 14.367 |
| Likvide beholdninger | 4.617 | 12.032 | 112.956 | 2.526 | 43.972 | 0 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | — | 1 | — | — |
| Soliditetsgrad | 54,1 % | 53,3 % | 89,1 % | 87,6 % | 79,8 % | -457,9 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info
Offentliggjort: 2022-01-12
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | — | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Rasmus Dahlgaard Holding ApS Aktiv P-nr. 1022526576
- adresse
- Petersmindevej 21, 7100 Vejle
- startet
- 15.06.2017
- ansatte
- —