Rasmus Iversen Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39409674 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-03-01 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-04 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Beierholm · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Morten Zanoni Lønsbo |
aktører og ejere
Ejere
| Rasmus Bruun Iversen | Legal ejer | 100 % | Fra: 13.04.2018 |
Direktion
| Rasmus Bruun Iversen | Direktør | Fra: 13.04.2018 |
Stiftere
| ApS KBURS 17 NR. 6919 · CVR 32270204 | Stifter | Fra: 01.03.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Iversen & Bruun ApS
CVR 39851245
|
100 % | 06.09.2018 | -7.235 | -132.806 |
|
Rasmus Jul ApS
CVR 44936348
|
100 % | 01.07.2024 | 442.240 | 482.240 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Vores Servicemand ApS
CVR 38736043
|
100 % | 20.04.2018 – 20.08.2020 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Iversen & Bruun ApS
CVR 39851245
|
06.09.2018 | -7.235 | -132.806 | |
|
Rasmus Jul ApS
CVR 44936348
|
01.07.2024 | 442.240 | 482.240 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.457 | -9.170 | -11.887 | 2.817 | -6.525 | 5.000 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | -6.525 | 5.000 |
| Resultat før skat | 428.691 | -10.904 | -13.018 | -29.324 | 419.728 | -6.187 |
| Årets resultat | 436.036 | -10.904 | -13.018 | -29.324 | 419.728 | -6.187 |
| Egenkapital | 387.609 | -48.427 | -37.523 | -24.505 | 469.728 | -20.087 |
| Aktiver i alt (balance) | 496.412 | 52.496 | 9.165 | 8.746 | 575.359 | 26.442 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 108.803 | 100.923 | 46.688 | 33.251 | 105.631 | 46.529 |
| Likvide beholdninger | 6.827 | 8.496 | 5.165 | 4.746 | 525 | 525 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Soliditetsgrad | 78,1 % | -92,2 % | -409,4 % | -280,2 % | 81,6 % | -76,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-13 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-25 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-30 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-23 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-07-06 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-13 Revisor: GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-07-13 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-25 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-30 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-23 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-07-06 | — | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-07-13 | GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-10-20 | GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Rasmus Iversen Holding ApS Aktiv P-nr. 1023433423
- adresse
- Studsbøl Alle 76, 2770 Kastrup
- startet
- 01.03.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Grøn Magi ApS 87 m · Kastrup
- RHEL Holding ApS 141 m · Kastrup
- CMO HOLDING ApS 143 m · Kastrup
- TB3 Holding ApS 149 m · Kastrup
- IO Hold ApS 170 m · Kastrup
- JLO INVEST ApS 172 m · Kastrup
- TB0 Holding ApS 172 m · Kastrup
- JI Jensen Holding ApS 185 m · Kastrup