← tilbage
Gem favorit

Restaurant HOS ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40031839 Aktiv APS 5000 Odense C
Årets resultat 2025 183.663 183.663 DKK
CVR-nummer40031839
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2018-11-14
kapitalDKK 50.000
telefon93100092
e-mailinfo@restauranthos.dk
hjemmesidewww.restauranthos.dk
sidst opdateret2024-12-28
Beliggenhed
adresse Kongensgade 65, 5000 Odense C
by5000 Odense C
kommuneOdense Kommune
Branche
hovedbranche Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Revisor
firma VH Revision Registrerede Revisorer ApS · ifølge seneste årsrapport
underskriver Steen Halager Søgaard
Ansatte (CVR)
2026-07 16 ansatte · 11 årsværk
+3 ansatte (+23 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 16 11
2026-06 17 11
2026-05 16 11
2026-04 16 12
2026-03 15 11
2026-02 18 12
2026-01 18 11
2025-12 21 14
2025-11 19 13
2025-10 19 12
2025-09 20 11
2025-08 14 10
2025-07 13 9
2025-06 16 11
2025-05 16 12
2025-04 15 12
2025-03 16 12
2025-02 17 13
2025-01 15 12
2024-12 17 14
2024-11 18 11
2024-10 18 11
2024-09 17 9
2024-08 11 9
Ejere
Spolum Holding ApS · CVR 37371777 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 02.03.2020
Hemme ApS · CVR 41206837 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 02.03.2020
Direktion
Jakob Hemme Spolum Direktør Fra: 14.11.2018
Michelle Hemme Spolum Direktør Fra: 14.11.2018
Stiftere
Spolum Holding ApS · CVR 37371777 Stifter Fra: 14.11.2018
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.070.0075.076.0594.382.1864.404.3222.932.4613.149.015
Driftsresultat 245.261487.17672.037428.90282.503881.879
Resultat før skat 237.988483.16259.638413.55266.135841.729
Årets resultat 183.663376.58345.932299.45863.080665.898
Egenkapital 1.711.0001.527.3371.150.7541.104.822805.365742.285
Aktiver i alt (balance) 3.837.2093.305.6133.187.9793.568.9042.983.6762.350.476
Selskabskapital 50.00050.00050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 2.045.6131.687.8971.945.5672.384.0172.126.6761.559.611
Likvide beholdninger 802.391823.53147.467932.341849.924644.061
Antal ansatte (årsrapport) 11101112118
Lønomkostning pr. ansat 414.139424.558377.048311.274231.592240.222
Soliditetsgrad 44,6 %46,2 %36,1 %31,0 %27,0 %31,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-19
Revisor: VH Revision Registrerede Revisorer ApS
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-19
Revisor: VH Revision Registrerede Revisorer ApS
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-08
Revisor: —
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-23
Revisor: Revision Fyn
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-15
Revisor: Revision Fyn
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-11-27
Revisor: Revision Fyn
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 VH Revision Registrerede Revisorer ApS vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 VH Revision Registrerede Revisorer ApS vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 — vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Revision Fyn vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Revision Fyn vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Revision Fyn vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.