← tilbage
Gem favorit

RIBEEGNENS DYRLÆGER A/S

CVR 25802446 Aktiv A/S 6760 Ribe
Årets resultat 2025 2.402.581 2,4 mio DKK
CVR-nummer25802446
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2000-12-21
kapitalDKK 812.500
telefon75410300
sidst opdateret2026-07-06
Beliggenhed
adresse Industrivej 30, 6760 Ribe
by6760 Ribe
kommuneEsbjerg Kommune
Branche
hovedbranche Dyrlægeaktiviteter (750000)
Ansatte (CVR)
2026-07 12 ansatte · 11 årsværk
−1 ansat (−8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 12 11
2026-06 11 10
2026-05 13 11
2026-04 12 11
2026-03 12 11
2026-02 12 11
2026-01 12 11
2025-12 12 12
2025-11 13 12
2025-10 13 12
2025-09 12 11
2025-08 12 11
2025-07 13 12
2025-06 13 12
2025-05 13 12
2025-04 13 13
2025-03 14 14
2025-02 14 14
2025-01 14 14
2024-12 15 15
2024-11 14 14
2024-10 15 12
2024-09 14 15
2024-08 13 13
Ejere
TANDERUPHØJ HOLDING ApS · CVR 31162718 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 27.05.2026
SEEM HOLDING ApS · CVR 31162769 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 27.05.2026
Bøgegården Holding ApS · CVR 38258583 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 27.05.2026
Direktion
Klaus Snede Pedersen Direktør Fra: 01.01.2025
Bestyrelse
Ole Rasmussen Formand Fra: 05.05.2009
Klaus Snede Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 27.06.2003
Astrid Thade Nørremark Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2017
Stiftere
Søren Chresten Haugaard Stifter Fra: 21.12.2000
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
DYRLÆGER & KO ApS
CVR 27386954
0 % 14.01.2016 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 12.799.67031.865.98322.673.63621.803.85022.634.80120.537.530
Driftsresultat 3.378.24718.904.9245.099.4714.767.3425.866.1714.625.127
Resultat før skat 3.133.15719.014.3035.132.2074.778.4345.846.3304.602.748
Årets resultat 2.402.58114.851.8253.998.4153.724.5244.557.9223.589.780
Egenkapital 5.727.7166.075.1354.823.3104.549.8955.385.3714.417.229
Aktiver i alt (balance) 8.068.09619.194.3129.321.0068.861.29910.222.16012.687.980
Selskabskapital 812.500812.500812.500812.500812.500812.500
Gæld i alt 2.340.38013.119.1774.497.6964.311.4044.836.7898.270.751
Likvide beholdninger 1.366.79311.472.8183.818.3282.637.5713.473.2635.310.242
Antal ansatte (årsrapport) 132133333131
Lønomkostning pr. ansat 691.603596.549518.211499.461507.784483.064
Soliditetsgrad 71,0 %31,6 %51,8 %51,4 %52,7 %34,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-20
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-22
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-24
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-21
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-11
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-25
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.