← tilbage
Gem favorit

RIDGID SCANDINAVIA ApS

CVR 70699028 Aktiv APS 2690 Karlslunde
Årets resultat 2025 11.543.000 11,5 mio DKK
CVR-nummer70699028
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1964-01-03
kapitalDKK 500.000
telefon80887355
e-mailridgid.scandinavia@emerson.com
hjemmesidewww.ridgid.dk
sidst opdateret2026-08-31
Beliggenhed
adresse Drejergangen 3, 2690 Karlslunde
by2690 Karlslunde
kommuneGreve Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med værktøjsmaskiner (466200)
Revisor
revisor KPMG P/S
Ansatte (CVR)
2026-07 4 ansatte · 4 årsværk
−3 ansatte (−43 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 4 4
2026-06 4 4
2026-05 5 5
2026-04 5 5
2026-03 6 6
2026-02 6 6
2026-01 6 6
2025-12 7 7
2025-11 7 7
2025-10 7 7
2025-09 7 7
2025-08 7 7
2025-07 7 7
2025-06 7 7
2025-05 6 6
2025-04 7 6
2025-03 8 8
2025-02 7 7
2025-01 8 8
2024-12 8 8
2024-11 8 8
2024-10 8 8
2024-09 8 8
2024-08 8 8
Ejere
Ridgid U.K. Limited Legal ejer 100 % Fra: 03.08.2026
Direktion
John William Peter Muckle Direktør Fra: 01.10.2024
Bestyrelse
Peter Kim Ketelsen Formand Fra: 30.01.2014
John William Peter Muckle Bestyrelsesmedlem Fra: 12.09.2024
Thomas Paul N Houwaer Bestyrelsesmedlem Fra: 15.10.2026
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 20.742.00020.841.00023.423.00026.592.00019.183.00021.828.000
Driftsresultat 13.960.00012.482.00014.351.00019.040.00011.685.00013.778.000
Resultat før skat 14.753.00014.092.00015.212.00019.016.00011.580.00013.723.000
Årets resultat 11.543.00010.910.00011.852.00015.063.0008.929.00010.693.000
Egenkapital 19.527.00052.984.00042.074.00030.222.00054.659.00045.730.000
Aktiver i alt (balance) 30.691.00063.948.00054.001.00042.837.00067.598.00064.435.000
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 11.164.00010.964.00011.927.00012.615.00012.939.00018.705.000
Likvide beholdninger 01.0006.0004.0007.0000
Antal ansatte (årsrapport) 101113121112
Lønomkostning pr. ansat 677.800759.273697.308627.250677.455666.250
Soliditetsgrad 63,6 %82,8 %77,9 %70,6 %80,9 %71,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-26
Revisor: KPMG P/S Statsautoriseret Revisionsparnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-18
Revisor: KPMG P/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-20
Revisor: KPMG
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-20
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-22
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-25
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 KPMG P/S Statsautoriseret Revisionsparnerselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 KPMG P/S vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 KPMG vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.