← tilbage
Gem favorit

RIGHTSIZE A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35417427 Aktiv A/S 1129 København K
Årets resultat 2025 1.963.739 2 mio DKK
CVR-nummer35417427
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2013-08-23
kapitalDKK 400.000
sidst opdateret2026-03-09
Beliggenhed
adresse Sankt Gertruds Stræde 5, 1129 København K
by1129 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 9 ansatte · 6 årsværk
−2 ansatte (−18 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 9 6
2026-06 9 6
2026-05 9 7
2026-04 10 7
2026-03 9 7
2026-02 9 8
2026-01 9 7
2025-12 9 7
2025-11 11 7
2025-10 13 8
2025-09 9 8
2025-08 12 10
2025-07 11 9
2025-06 11 9
2025-05 11 9
2025-04 11 9
2025-03 11 9
2025-02 11 9
2025-01 10 8
2024-12 10 9
2024-11 11 10
2024-10 11 10
2024-09 11 10
2024-08 12 10
Ejere
JACOB GARDER HOLDING ApS · CVR 36549823 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 18.04.2023
RNL Group ApS · CVR 38611976 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 18.04.2023
Direktion
Jacob Garder Direktør Fra: 23.08.2013
Robert Neble Morsing Direktør Fra: 07.09.2020
Bestyrelse
Tim Wolff Jacobsen Formand Fra: 07.09.2020
Thomas Ulrik Bestyrelsesmedlem Fra: 12.11.2019
Jacob Garder Bestyrelsesmedlem Fra: 12.11.2019
Robert Neble Morsing Bestyrelsesmedlem Fra: 07.09.2020
Stiftere
Majbritt Stabell Christensen Stifter Fra: 23.08.2013
Jacob Garder Stifter Fra: 23.08.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.729.1378.928.3439.946.6607.306.6745.619.1402.955.067
Driftsresultat 2.533.3881.070.517615.2011.198.4361.096.952545.252
Resultat før skat 2.529.3161.075.933607.7611.173.5271.066.051535.708
Årets resultat 1.963.739835.086459.372890.443820.686408.024
Egenkapital 1.689.9191.126.1801.711.5022.252.1301.361.687541.001
Aktiver i alt (balance) 3.338.1842.297.8473.408.6693.274.2195.058.1432.459.960
Selskabskapital 400.000400.000400.000400.00080.00080.000
Gæld i alt 1.646.1441.170.2531.696.4601.021.1913.694.4801.915.904
Likvide beholdninger 1.638.923793.099204.857633.9012.937.4551.782.324
Antal ansatte (årsrapport) 811141085
Lønomkostning pr. ansat 773.531713.666665.705610.334564.661480.983
Soliditetsgrad 50,6 %49,0 %50,2 %68,8 %26,9 %22,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-09
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions aktie selskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-06
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-22
Revisor: PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-22
Revisor: PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-01-28
Revisor: PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-16
Revisor: PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisions aktie selskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PKF Munkebo Eriksen Funch, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 PKF Munkebo Vindelev, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.