← tilbage
Gem favorit

RIIS LOGISTICS A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29220581 Aktiv A/S 6330 Padborg
Årets resultat 2026 3.091.134 3,1 mio DKK
CVR-nummer29220581
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2006-01-02
kapitalDKK 1.000.000
sidst opdateret2026-04-20
Beliggenhed
adresse Plantagevej 11, 6330 Padborg
by6330 Padborg
kommuneAabenraa Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 12 ansatte · 12 årsværk
+1 ansat (+9 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 12 12
2026-07 12 12
2026-06 12 12
2026-05 12 12
2026-04 12 12
2026-03 12 12
2026-02 12 12
2026-01 12 12
2025-12 12 12
2025-11 12 12
2025-10 11 11
2025-09 11 11
2025-08 11 11
2025-07 11 11
2025-06 11 11
2025-05 11 11
2025-04 10 10
2025-03 10 10
2025-02 10 10
2025-01 10 10
2024-12 11 11
2024-11 11 11
2024-10 11 11
2024-09 11 11
Ejere
JOHS. CHRISTENSEN & SØNNER HOLDING ApS · CVR 19601889 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 03.11.2023
Justes Holding ApS · CVR 38397230 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 03.11.2023
MS Holding 2019 ApS · CVR 40533737 Legal ejer 15–19,99 % Fra: 03.11.2023
Hentschel Holding ApS · CVR 40538372 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 03.11.2023
NGT Holding ApS · CVR 44902044 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 21.10.2024
MirTon ApS · CVR 44958988 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 23.10.2024
Direktion
Michael Justesen Direktør Fra: 01.05.2015
Bestyrelse
Per Bünger Christensen Formand Fra: 28.11.2023
Michael Justesen Bestyrelsesmedlem Fra: 14.02.2017
Michelle Schmidt Bestyrelsesmedlem Fra: 18.06.2019
Nicolaj Gregersen Thomsen Bestyrelsesmedlem Fra: 17.09.2025
Nils Möller Bestyrelsesmedlem Fra: 17.09.2025
Jonas Hentschel Bestyrelsesmedlem Fra: 18.06.2019
Stiftere
Ida Antoinette Riis Stifter Fra: 02.01.2006
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.724.2958.236.4946.894.9128.418.3488.902.0007.701.744
Driftsresultat 3.968.5522.878.0301.540.9992.810.5113.148.6222.673.881
Resultat før skat 3.964.9282.872.1801.521.5112.796.9903.126.0522.776.520
Årets resultat 3.091.1342.238.2431.181.7792.178.9012.435.7392.166.185
Egenkapital 4.329.3773.238.243454.7283.197.9493.519.0483.233.309
Aktiver i alt (balance) 16.253.08710.609.07110.562.25911.519.84410.683.38411.479.277
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 11.908.8627.353.37110.107.5318.321.8957.164.3368.245.968
Likvide beholdninger 1.632.183579.709506.4201.607.8441.045.2781.571.655
Antal ansatte (årsrapport) 111012121413
Lønomkostning pr. ansat 518.275533.566445.826466.986410.670386.451
Soliditetsgrad 26,6 %30,5 %4,3 %27,8 %32,9 %28,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-09-22
Revisor: Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-19
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-25
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-27
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-23
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-09-30
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/05 2025 – 30/04 2026 Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2024 – 30/04 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2023 – 30/04 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2022 – 30/04 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2021 – 30/04 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2020 – 30/04 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2019 – 30/04 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.