← tilbage
Gem favorit

RØLUND A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29425590 Aktiv A/S 4100 Ringsted
Årets resultat 2025 9.755.000 9,8 mio DKK
CVR-nummer29425590
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2006-03-27
kapitalDKK 501.000
telefon20821189
e-mailinfo@rolundbyg.dk
hjemmesideRolundbyg.dk
sidst opdateret2026-06-08
Beliggenhed
adresse Odinsvej 18, 4100 Ringsted
by4100 Ringsted
kommuneRingsted Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 137 ansatte · 90 årsværk
+30 ansatte (+28 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 137 90
2026-06 130 112
2026-05 123 104
2026-04 116 101
2026-03 111 99
2026-02 112 97
2026-01 112 91
2025-12 121 95
2025-11 116 104
2025-10 122 94
2025-09 114 94
2025-08 105 86
2025-07 107 65
2025-06 104 88
2025-05 100 89
2025-04 100 84
2025-03 102 90
2025-02 104 87
2025-01 107 89
2024-12 107 85
2024-11 113 93
2024-10 111 85
2024-09 109 87
2024-08 105 82
Ejere
BELFOR Denmark A/S · CVR 19440834 Legal ejer 100 % Fra: 20.12.2023
BELFOR Slagelse A/S · CVR 33649282 Legal ejer 100 % Fra: 02.11.2021
Direktion
Steff Rølund Andersen Direktør Fra: 27.03.2006
Bestyrelse
Jan Kreiberg Larsen Formand Fra: 18.03.2024
Steff Rølund Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 18.03.2024
Anne-Mette Enoksen Bestyrelsesmedlem Fra: 18.03.2024
Stiftere
Steff Rølund Andersen Stifter Fra: 27.03.2006
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 67.782.00060.062.00054.079.00045.224.00042.625.90423.155.414
Driftsresultat 13.277.0009.827.0008.672.0008.181.0007.194.312—
Resultat før skat 12.606.0009.632.0008.329.0007.960.0007.163.3623.564.574
Årets resultat 9.755.0007.441.0006.441.0006.438.0005.472.2292.717.847
Egenkapital 23.259.00019.504.00018.063.00017.622.00013.684.26011.712.031
Aktiver i alt (balance) 51.371.00046.390.00042.009.00038.443.00029.490.63127.249.466
Selskabskapital 501.000501.000501.000501.000501.000501.000
Gæld i alt 24.816.00024.297.00021.718.00019.302.00014.427.84714.535.032
Likvide beholdninger 875.0003.302.0002.794.0005.718.0001.833.4094.971.581
Antal ansatte (årsrapport) 989490798591
Lønomkostning pr. ansat 505.500492.340461.367418.785397.609208.300
Soliditetsgrad 45,3 %42,0 %43,0 %45,8 %46,4 %43,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-22
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-23
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-30
Revisor: PricewaterhouseCoopers
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-18
Revisor: PricewaterhouseCoopers
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/07 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.