← tilbage
Gem favorit

RTS Logistik ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40653996 Aktiv APS 2650 Hvidovre
Årets resultat 2025 -161.387 -161.387 DKK
CVR-nummer40653996
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2019-07-01
kapitalDKK 40.000
e-mailRTS@RTSLogistik.dk
sidst opdateret2026-06-25
Beliggenhed
adresse Hammerholmen 15, 2650 Hvidovre
by2650 Hvidovre
kommuneHvidovre Kommune
Branche
hovedbranche Vejgodstransport (494100)
Ansatte (CVR)
2026-07 21 ansatte · 13 årsværk
−11 ansatte (−34 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 21 13
2026-06 23 17
2026-05 22 18
2026-04 22 18
2026-03 22 19
2026-02 24 18
2026-01 24 20
2025-12 27 23
2025-11 27 20
2025-10 27 17
2025-09 30 18
2025-08 27 17
2025-07 32 22
2025-06 36 25
2025-05 31 23
2025-04 29 22
2025-03 28 18
2025-02 24 16
2025-01 22 18
2024-12 23 19
2024-11 22 17
2024-10 22 16
2024-09 22 14
2024-08 23 13
Ejere
JF Holding DK ApS · CVR 44877007 Legal ejer 100 % Fra: 03.06.2024
Direktion
Jit Howe Foo Direktør Fra: 01.07.2019
Stiftere
Jit Howe Foo Stifter Fra: 01.07.2019
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.906.2148.724.0553.592.6553.327.7221.994.3641.413.276
Driftsresultat -38.7271.263.801-221.146829.687442.586124.708
Resultat før skat -42.9741.263.801-246.319814.235440.813124.653
Årets resultat -161.3871.024.736-206.029631.375313.591124.653
Egenkapital 1.766.9401.928.327903.5911.109.620478.244164.653
Aktiver i alt (balance) 7.634.7005.610.5802.960.7613.468.1201.251.426594.707
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 5.799.9953.641.0062.015.9232.267.446773.182430.054
Likvide beholdninger 208.943241.700470.91023.979602.406170.103
Antal ansatte (årsrapport) 20165563
Lønomkostning pr. ansat 437.788453.105636.363455.923256.487—
Soliditetsgrad 23,1 %34,4 %30,5 %32,0 %38,2 %27,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-25
Revisor: Bays Revisionskontor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-25
Revisor: Bays Revisionskontor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-29
Revisor: Bays Revisionskontor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-02
Revisor: Bays Revisionskontor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-01
Revisor: Bays Revisionskontor
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-27
Revisor: —
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Bays Revisionskontor vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Bays Revisionskontor vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Bays Revisionskontor vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Bays Revisionskontor vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Bays Revisionskontor vis rapport
01/07 2019 – 31/12 2020 — vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.