Sane Food ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39219832 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-01-05 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-21 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | NÆRREVISION A/S |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Larsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 05.01.2018 |
Direktion
| Jesper Larsen | Direktør | Fra: 12.12.2018 |
Stiftere
| Jesper Larsen | Stifter | Fra: 05.01.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Larsen Fine Food ApS
CVR 39226324
|
100 % | 08.01.2018 | 858.016 | 1,6 mio |
|
Larsen Fine Food Vest ApS
CVR 41324503
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 01.07.2022 100 %: 31.12.2021 – 30.06.2022 50–66,66 %: 28.04.2020 – 30.12.2021 |
01.07.2022 | 51.301 | -503.048 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Larsen Fine Food ApS
CVR 39226324
|
08.01.2018 | 858.016 | 1,6 mio | |
|
Larsen Fine Food Vest ApS
CVR 41324503
|
28.04.2020 | 51.301 | -503.048 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.500 | -24.817 | -5.920 | -5.290 | -4.588 | -1.246 |
| Driftsresultat | — | — | -5.920 | -283.794 | — | — |
| Resultat før skat | 875.317 | 62.357 | 220.484 | 1.043.584 | 113.139 | 156.821 |
| Årets resultat | 871.335 | 59.915 | 222.178 | 1.050.932 | 113.139 | 156.821 |
| Egenkapital | 2.217.896 | 1.346.560 | 1.408.646 | 1.306.067 | 255.135 | 141.996 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.758.284 | 1.678.312 | 1.605.349 | 1.546.680 | 322.494 | 199.875 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 540.388 | 331.752 | 196.703 | 240.613 | 67.359 | 57.879 |
| Likvide beholdninger | 9.641 | 1.039 | 49.219 | 113.425 | 198.883 | 99.875 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 80,4 % | 80,2 % | 87,8 % | 84,4 % | 79,1 % | 71,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-18 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-04 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-14 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-04-04 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-15 Revisor: Nærrevision A/S XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-30 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-18 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-04 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-14 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-04-04 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-15 | Nærrevision A/S | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-09-07 | Nærrevision A/S | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Sane Food ApS Aktiv P-nr. 1023215116
- adresse
- Unholtvej 4, 3300 Frederiksværk
- startet
- 05.01.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- HVIDEKLINT HOLDING ApS 144 m · Frederiksværk
- Lovring Holding ApS 190 m · Frederiksværk
- LEIF HOLDING ApS 240 m · Frederiksværk
- Birger Loop Holding ApS 410 m · Frederiksværk
- T. B. Iversen Holding ApS 412 m · Frederiksværk
- N. Nørgaard Invest ApS 464 m · Frederiksværk
- 1209 Holding ApS 475 m · Frederiksværk
- Helix Holding ApS 569 m · Frederiksværk