← tilbage
Gem favorit

SDS RENGØRING ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 33756089 Aktiv APS 4700 Næstved
Årets resultat 2025 615.656 615.656 DKK
CVR-nummer33756089
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2011-06-05
kapitalDKK 80.000
telefon72411001
sidst opdateret2026-09-14
Beliggenhed
adresse Skallegårdsvej 7, 4700 Næstved
by4700 Næstved
kommuneNæstved Kommune
Branche
hovedbranche Almindelig rengøring i bygninger (812100)
Ansatte (CVR)
2026-07 40 ansatte · 27 årsværk
+6 ansatte (+18 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 40 27
2026-06 36 26
2026-05 37 27
2026-04 36 28
2026-03 37 26
2026-02 36 23
2026-01 36 23
2025-12 37 25
2025-11 37 26
2025-10 42 32
2025-09 39 27
2025-08 38 24
2025-07 34 25
2025-06 35 25
2025-05 33 25
2025-04 32 24
2025-03 34 22
2025-02 34 21
2025-01 36 21
2024-12 36 23
2024-11 37 25
2024-10 38 26
2024-09 38 26
2024-08 38 25
Ejere
Anna Maria Andersen Legal ejer 100 % Fra: 14.06.2018
MADRE ApS · CVR 44387921 Legal ejer 100 % Fra: 24.10.2023
Direktion
Anna Maria Andersen Direktør Fra: 05.06.2011
Stiftere
Anna Maria Andersen Stifter Fra: 05.06.2011
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.580.55712.042.1298.532.8359.345.1259.356.8889.547.218
Driftsresultat 863.6582.137.2851.235.1721.648.1261.453.429471.213
Resultat før skat 820.5372.119.3991.112.8231.595.3221.395.692467.946
Årets resultat 615.6561.633.244837.8041.236.1001.068.853360.150
Egenkapital 2.636.3183.520.6623.387.4182.667.4141.545.717476.864
Aktiver i alt (balance) 4.443.0055.997.7514.970.2934.830.0743.797.0003.387.782
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 1.794.8192.468.6331.582.8752.156.7412.251.2832.910.918
Likvide beholdninger 2.281.0342.834.3382.695.7242.688.2381.054.7741.081.101
Antal ansatte (årsrapport) 343530323237
Lønomkostning pr. ansat 282.677280.605241.180238.936245.428244.098
Soliditetsgrad 59,3 %58,7 %68,2 %55,2 %40,7 %14,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-07
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-15
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-28
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-04
Revisor: ENGELSTED PETERSEN
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-24
Revisor: ENGELSTED PETERSEN
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 ENGELSTED PETERSEN vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 ENGELSTED PETERSEN vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 ENGELSTED PETERSEN vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.