← tilbage

SENSES DS ApS

CVR 34465576 Aktiv APS 1718 København V
Årets resultat 2025 4.628.833 4,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer34465576
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2012-03-11
kapitalDKK 80.000
sidst opdateret2026-05-23
Beliggenhed
adresse Sommerstedgade 5, 1718 København V
by1718 København V
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Drift af fitnesscentre (931300)
Revisor
firma ECO-TEAM STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB · ifølge seneste årsrapport
underskriver Peter Begtrup Lind
Ansatte (CVR)
2026-07 83 ansatte · 13 årsværk
−2 ansatte (−2 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 83 13
2026-06 91 16
2026-05 92 19
2026-04 91 17
2026-03 89 15
2026-02 92 17
2026-01 87 16
2025-12 89 19
2025-11 94 18
2025-10 88 15
2025-09 87 15
2025-08 77 13
2025-07 85 12
2025-06 82 16
2025-05 84 15
2025-04 81 17
2025-03 79 15
2025-02 77 16
2025-01 79 14
2024-12 75 16
2024-11 70 14
2024-10 69 13
2024-09 64 13
2024-08 65 12
Ejere
Senses Holding Aps · CVR 44689715 Legal ejer 100 % Fra: 15.05.2024
Direktion
Susan Jeanette Søgaard Hansen Direktør Fra: 11.03.2012
Stiftere
HWS HOLDING ApS · CVR 26226139 Stifter Fra: 11.03.2012
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
SENSES VESTERBRO ApS
CVR 35637680
100 % 01.01.2014 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 13.649.84110.980.2907.420.0256.751.6255.293.8087.071.155
Driftsresultat 6.074.3373.958.3011.360.967724.873-795.704-565.513
Resultat før skat 6.061.7063.966.9031.368.207695.661-804.958-139.268
Årets resultat 4.628.8333.030.022994.377541.204-629.465-109.230
Egenkapital 4.744.3202.425.4863.515.4642.521.0871.979.8832.609.347
Aktiver i alt (balance) 9.933.8486.909.7295.618.6636.530.5675.420.1387.236.877
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 5.153.6584.439.4002.006.9153.936.2423.440.2554.586.517
Likvide beholdninger 8.148.6686.080.9802.730.6334.217.0562.329.896863.384
Antal ansatte (årsrapport) 8888814
Lønomkostning pr. ansat 920.787829.292716.252706.810714.655516.817
Soliditetsgrad 47,8 %35,1 %62,6 %38,6 %36,5 %36,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-01
Revisor: ECO-TEAM STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-16
Revisor: ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab,
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-01
Revisor: ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab,
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-24
Revisor: ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab,
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-25
Revisor: ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab,
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-14
Revisor: ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab,
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 ECO-TEAM STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab, vis rapport