Silas Søndergård Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
26.328
26.328
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 37581836 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-04-01 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2024-12-28 |
Beliggenhed
| adresse | Søndervang 32, 9530 Støvring |
| by | 9530 Støvring |
| kommune | Rebild Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| firma | ATTIRI · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Jesper Ovesen |
aktører og ejere
Ejere
| Tommy Søndergård | Legal ejer | 0 % | Fra: 01.04.2016 |
| Silas Koch Søndergård | Legal ejer | 90–99,99 % | Fra: 01.04.2016 |
Direktion
| Tommy Søndergård | Direktør | Fra: 01.04.2016 |
Stiftere
| Tommy Søndergård | Stifter | Fra: 01.04.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Søndergård Ejendomme ApS
CVR 37582522
|
5–9,99 % | 01.04.2016 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Søndergård Ejendomme ApS
CVR 37582522
|
01.04.2016 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.688 | -3.412 | -2.500 | -2.981 | -2.936 | -3.039 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 26.328 | 26.612 | 27.515 | 26.913 | 26.854 | 26.797 |
| Årets resultat | 26.328 | 26.612 | 27.515 | 26.913 | 26.854 | 26.797 |
| Egenkapital | 257.183 | 230.855 | 204.243 | 176.728 | 149.815 | 122.961 |
| Aktiver i alt (balance) | 265.359 | 241.275 | 214.663 | 184.648 | 162.297 | 132.507 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 8.176 | 10.420 | 10.420 | 7.920 | 12.482 | 9.546 |
| Likvide beholdninger | 5.359 | 11.275 | 14.663 | 14.648 | 22.297 | 22.507 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 96,9 % | 95,7 % | 95,2 % | 95,7 % | 92,3 % | 92,8 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/04 2025 – 31/03 2026 | ATTIRI | vis rapport | |
| 01/04 2024 – 31/03 2025 | ATTIRI | vis rapport | |
| 01/04 2023 – 31/03 2024 | ATTIRI | vis rapport | |
| 01/04 2022 – 31/03 2023 | ATTIRI | vis rapport | |
| 01/04 2021 – 31/03 2022 | Attiri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/04 2020 – 31/03 2021 | Attiri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/04 2019 – 31/03 2020 | Attiri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Silas Søndergård Holding ApS Aktiv P-nr. 1021300779
- adresse
- Søndervang 32, 9530 Støvring
- startet
- 01.04.2016
- ansatte
- —