← tilbage
Gem favorit

SILWA A/S

CVR 14905081 Aktiv A/S 5270 Odense N
Årets resultat 2025 1.164.539 1,2 mio DKK
CVR-nummer14905081
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1990-12-11
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-02-11
Beliggenhed
adresse Egestubben 6, 5270 Odense N
by5270 Odense N
kommuneOdense Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af andre plastprodukter (222600)
Ansatte (CVR)
2026-07 13 ansatte · 10 årsværk
−2 ansatte (−13 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 13 10
2026-06 13 10
2026-05 14 10
2026-04 14 10
2026-03 15 10
2026-02 14 9
2026-01 14 9
2025-12 15 10
2025-11 15 10
2025-10 14 9
2025-09 13 9
2025-08 13 9
2025-07 15 10
2025-06 15 11
2025-05 16 12
2025-04 15 12
2025-03 15 11
2025-02 16 12
2025-01 15 11
2024-12 14 11
2024-11 15 13
2024-10 15 12
2024-09 15 12
2024-08 15 12
Ejere
L. LUNDE HOLDING ApS · CVR 25127811 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.01.2000
K. LUNDE HOLDING ApS · CVR 25127897 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.01.2000
Direktion
Laila Lunde Direktør Fra: 25.01.1996
Bestyrelse
Hanne Vivi Lunde Bestyrelsesmedlem Fra: 15.11.1999
Laila Lunde Bestyrelsesmedlem Fra: 25.01.1996
Kim Lunde Formand Fra: 16.09.1999
Stiftere
Poul Lunde Stifter Fra: 25.01.1996
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.096.4827.221.9877.023.7047.072.8868.413.8667.499.289
Driftsresultat 1.575.9141.266.549831.955519.186929.081—
Resultat før skat 1.495.9981.106.888632.187454.754835.033-639.583
Årets resultat 1.164.539847.750492.283352.184649.324-500.352
Egenkapital 10.503.82710.139.2889.541.5389.299.2559.447.0718.797.747
Aktiver i alt (balance) 13.130.74513.861.67914.309.03314.814.42616.242.45916.866.737
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 1.825.1602.960.7464.038.7624.822.1286.166.5257.538.012
Likvide beholdninger 28.06429.92952.45017.87724.18622.700
Antal ansatte (årsrapport) 101213131214
Lønomkostning pr. ansat 490.575443.366423.464437.006506.803440.843
Soliditetsgrad 80,0 %73,2 %66,7 %62,8 %58,2 %52,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-05
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-05
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-24
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-10
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.