← tilbage
Gem favorit

Sinding & Co. Ejendomsadministration A/S

CVR 35856145 Aktiv A/S 8000 Aarhus C
Årets resultat 2025 1.056.232 1,1 mio DKK
CVR-nummer35856145
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2014-05-22
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Havnegade 2, 8000 Aarhus C
by8000 Aarhus C
kommuneAarhus Kommune
Branche
hovedbranche Administration af fast ejendom på kontraktbasis (683210)
Ansatte (CVR)
2026-07 15 ansatte · 14 årsværk
+2 ansatte (+15 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 15 14
2026-06 14 14
2026-05 15 15
2026-04 14 13
2026-03 13 13
2026-02 13 13
2026-01 13 13
2025-12 14 14
2025-11 13 13
2025-10 13 12
2025-09 13 13
2025-08 13 13
2025-07 13 12
2025-06 14 14
2025-05 13 13
2025-04 13 13
2025-03 13 13
2025-02 13 13
2025-01 13 13
2024-12 15 15
2024-11 14 14
2024-10 14 13
2024-09 13 13
2024-08 16 13
Ejere
SINDING GRUPPEN A/S · CVR 27291082 Legal ejer 100 % Fra: 22.05.2014
Direktion
Jesper Trudslev Direktør Fra: 02.01.2015
Bestyrelse
Astrid Dam Sinding Næstformand Fra: 04.05.2026
Jesper Trudslev Bestyrelsesmedlem Fra: 04.05.2026
Tor Dam Sinding Formand Fra: 04.05.2026
Stiftere
SINDING GRUPPEN A/S · CVR 27291082 Stifter Fra: 22.05.2014
Øvrig rolle i
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
PROGRESSIVE INVESTMENTS K/S
CVR 24250784
01.01.2020 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.566.62710.325.2519.340.6328.655.6428.546.6887.657.764
Driftsresultat 1.116.991459.648-517.426-603.786-207.302—
Resultat før skat 1.355.342658.871-358.963-391.32939.701794.094
Årets resultat 1.056.232513.833-280.601-305.23830.976619.378
Egenkapital 3.278.0132.221.7811.707.9481.988.5492.293.7872.262.811
Aktiver i alt (balance) 5.672.4394.464.8503.927.9215.082.1397.077.6788.382.327
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 2.345.5262.243.0692.219.9733.093.5904.783.8916.116.357
Likvide beholdninger 12.0818.5733.5165.4515.1561.315
Antal ansatte (årsrapport) 131515131211
Lønomkostning pr. ansat 726.895657.707657.204711.265727.108636.448
Soliditetsgrad 57,8 %49,8 %43,5 %39,1 %32,4 %27,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-06
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-24
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-08
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-27
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-07
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-09
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.