← tilbage
Gem favorit

Slagelse Miljøcenter ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 28691823 Aktiv APS 4200 Slagelse
Årets resultat 2025 1.888.039 1,9 mio DKK
CVR-nummer28691823
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2005-04-27
kapitalDKK 125.000
telefon58527062
sidst opdateret2025-08-06
Beliggenhed
adresse Valbygårdsvej 75, 4200 Slagelse
by4200 Slagelse
kommuneSlagelse Kommune
Branche
hovedbranche Opsamling og behandling af spildevand (370000)
Ansatte (CVR)
2026-08 4 ansatte · 4 årsværk
−3 ansatte (−43 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 4 4
2026-07 7 5
2026-06 5 5
2026-05 5 6
2026-04 6 5
2026-03 6 6
2026-02 6 7
2026-01 7 5
2025-12 6 7
2025-11 6 7
2025-10 8 7
2025-09 8 7
2025-08 7 6
2025-07 9 7
2025-06 9 9
2025-05 9 9
2025-04 10 9
2025-03 10 10
2025-02 9 10
2025-01 8 6
2024-12 9 10
2024-11 9 10
2024-10 8 7
2024-09 8 10
Ejere
WJ HOLDING ApS · CVR 19327779 Legal ejer 100 % Fra: 01.10.2022
Direktion
Willy Werner Jensen Direktør Fra: 27.04.2005
Stiftere
WJ HOLDING ApS · CVR 19327779 Stifter Fra: 27.04.2005
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.728.41311.474.2808.292.7858.770.15710.806.5866.363.371
Driftsresultat 2.211.7494.498.3301.760.8241.953.4044.268.538—
Resultat før skat 2.468.3804.652.7141.679.3892.074.4344.290.775590.384
Årets resultat 1.888.0393.624.6091.310.0311.618.3523.371.383460.495
Egenkapital 22.756.11920.868.08017.243.47115.933.44016.415.08813.043.705
Aktiver i alt (balance) 29.583.90230.042.99323.142.74619.825.25621.553.48916.777.088
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 6.424.3488.614.6455.189.6863.248.0824.536.1313.315.113
Likvide beholdninger 952.321309.457241.892406.864378.1460
Antal ansatte (årsrapport) 789101111
Lønomkostning pr. ansat 628.779612.564578.697566.604547.440476.932
Soliditetsgrad 76,9 %69,5 %74,5 %80,4 %76,2 %77,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-01
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-20
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-10
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-01
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.