← tilbage
Gem favorit

SMEDEN VVS ApS

CVR 16346497 Aktiv APS 2665 Vallensbæk Strand
Årets resultat 2025 2.061.480 2,1 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer16346497
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1992-05-01
kapitalDKK 200.000
telefon43731600
sidst opdateret2026-06-23
Beliggenhed
adresse Gisselfeldvej 10, 2665 Vallensbæk Strand
by2665 Vallensbæk Strand
kommuneVallensbæk Kommune
Branche
hovedbranche Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 6 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 6
2026-06 10 9
2026-05 10 8
2026-04 10 9
2026-03 10 8
2026-02 10 8
2026-01 12 8
2025-12 13 9
2025-11 11 10
2025-10 11 10
2025-09 10 9
2025-08 10 7
2025-07 10 6
2025-06 10 8
2025-05 11 9
2025-04 11 9
2025-03 11 9
2025-02 10 9
2025-01 10 8
2024-12 11 9
2024-11 11 10
2024-10 11 9
2024-09 11 9
2024-08 11 8
Ejere
NICOLAI OVESEN ApS · CVR 24232697 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 08.07.1999
BENT OVESEN ApS · CVR 24232700 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 08.07.1999
Direktion
Ove Ovesen Direktør Fra: 01.05.1992
Nicolai Ovesen Direktør Fra: 01.10.1998
Bent Ovesen Direktør Fra: 01.10.1998
Stiftere
VX 20.181 ApS · CVR 13469873 Stifter Fra: 01.05.1992
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Københavns El & Klima ApS
CVR 38751611
28.06.2017 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.923.2777.660.5528.279.7987.970.8937.084.1536.488.224
Driftsresultat 2.707.4821.588.1011.785.6042.645.6391.235.374946.639
Resultat før skat 2.652.9301.540.9841.791.9092.643.6781.230.017882.821
Årets resultat 2.061.4801.195.2971.393.5682.055.954951.494686.111
Egenkapital 6.192.4885.331.0085.135.7095.742.1425.686.1885.414.695
Aktiver i alt (balance) 9.833.9369.317.67810.044.91710.287.1079.473.00610.193.666
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 3.581.2563.936.0284.869.1274.526.1233.774.7464.759.488
Likvide beholdninger 2.122.049921.4471.392.013238.2912.731.8281.121.412
Antal ansatte (årsrapport) 101112121213
Lønomkostning pr. ansat 616.555547.746536.652434.459466.850402.562
Soliditetsgrad 63,0 %57,2 %51,1 %55,8 %60,0 %53,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-02
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-16
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-18
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-12
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-21
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-22
Revisor: Bille & Buch-Andersen
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Bille & Buch-Andersen vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Bille & Buch-Andersen vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Bille & Buch-Andersen vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Bille & Buch-Andersen vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Bille & Buch-Andersen vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Bille & Buch-Andersen vis rapport