← tilbage

SØREN V. JENSEN A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 20101431 Aktiv A/S 7620 Lemvig
Årets resultat 2025 3.568.570 3,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer20101431
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1997-06-10
kapitalDKK 765.000
telefon97893045
sidst opdateret2026-03-06
Beliggenhed
adresse Jupitervej 8, 7620 Lemvig
by7620 Lemvig
kommuneLemvig Kommune
Branche
hovedbranche Murerarbejde (439100)
Ansatte (CVR)
2026-07 58 ansatte · 36 årsværk
+2 ansatte (+4 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 58 36
2026-06 61 53
2026-05 64 56
2026-04 64 58
2026-03 63 58
2026-02 59 52
2026-01 61 53
2025-12 63 45
2025-11 66 57
2025-10 59 54
2025-09 60 55
2025-08 63 55
2025-07 56 38
2025-06 56 54
2025-05 53 52
2025-04 50 47
2025-03 50 47
2025-02 50 47
2025-01 50 43
2024-12 55 44
2024-11 54 51
2024-10 54 50
2024-09 54 52
2024-08 60 48
Ejere
SVJ HOLDING ApS · CVR 25609328 Legal ejer 15–19,99 % Fra: 16.02.2026
Just Holding, Sørvad ApS · CVR 38281909 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 15.02.2026
Danny Thorsen Holding ApS · CVR 38459449 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 16.02.2026
JKP, Asp Holding ApS · CVR 39346524 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 16.02.2026
Karsten Ryttersgaard Holding ApS · CVR 42520691 Legal ejer 15–19,99 % Fra: 25.08.2026
Direktion
Søren Videbæk Jensen Direktør Fra: 10.06.1997
Bestyrelse
Søren Videbæk Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 10.06.1997
Danny Thorsen Bestyrelsesmedlem Fra: 29.03.2017
Just Christian Ertbølle Lauridsen Bestyrelsesmedlem Fra: 20.02.2024
Johannes Kattenhøj Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 12.04.2019
Karsten Brændgaard Ryttersgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 21.09.2021
Stiftere
Søren Videbæk Jensen Stifter Fra: 10.06.1997
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Bremdal Tømrer ApS
CVR 43259423
50–66,66 % 01.03.2026 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 37.768.86634.426.53528.979.60822.517.74522.161.28515.159.285
Driftsresultat 5.054.5255.683.1206.771.7653.577.2625.049.307—
Resultat før skat 4.571.2325.481.4806.516.6323.583.9564.904.4232.100.271
Årets resultat 3.568.5704.235.4305.063.4742.783.2893.855.2541.636.926
Egenkapital 16.580.98315.548.57912.177.1499.113.6759.030.3866.354.959
Aktiver i alt (balance) 43.901.94429.263.76530.431.51322.966.63724.548.10319.271.730
Selskabskapital 765.000765.000625.000625.000625.000625.000
Gæld i alt 24.192.69111.579.37715.754.60112.266.12513.886.81311.831.910
Likvide beholdninger 1.710.147979.8463.140.7156.208209.1030
Antal ansatte (årsrapport) 484937353331
Lønomkostning pr. ansat 614.415548.170552.731492.921469.537378.334
Soliditetsgrad 37,8 %53,1 %40,0 %39,7 %36,8 %33,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-09
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-19
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-01
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-08
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-28
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Attiri vis rapport