← tilbage
Gem favorit

SØRENSEN-KOBBELGAARD ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30833635 Aktiv APS 7130 Juelsminde
Årets resultat 2026 1.586.671 1,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer30833635
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2007-09-24
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2026-05-18
Beliggenhed
adresse Gammelgårdsvej 13, 7130 Juelsminde
by7130 Juelsminde
kommuneHedensted Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 15 ansatte · 12 årsværk
+3 ansatte (+25 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 15 12
2026-06 15 13
2026-05 14 13
2026-04 15 12
2026-03 12 11
2026-02 13 11
2026-01 14 12
2025-12 14 11
2025-11 12 11
2025-10 12 11
2025-09 12 11
2025-08 11 9
2025-07 12 8
2025-06 10 9
2025-05 10 9
2025-04 9 9
2025-03 9 9
2025-02 11 10
2025-01 11 11
2024-12 11 10
2024-11 12 11
2024-10 12 11
2024-09 11 11
2024-08 11 10
Ejere
HOLDINGSELSKABET SØRENSEN ApS · CVR 30833589 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 01.02.2023
KK HOLDING JUELSMINDE ApS · CVR 34078963 Legal ejer 25–33,32 % Fra: 01.02.2023
Direktion
Martin Sørensen Direktør Fra: 24.09.2007
Stiftere
HOLDINGSELSKABET KOBBELGAARD ApS · CVR 30833562 Stifter Fra: 24.09.2007
HOLDINGSELSKABET SØRENSEN ApS · CVR 30833589 Stifter Fra: 24.09.2007
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.199.2795.821.8316.008.9656.776.5486.831.2068.184.244
Driftsresultat 2.078.1521.401.8291.389.6082.204.0581.818.6042.246.148
Resultat før skat 2.036.1301.314.6751.338.8652.124.6291.741.9242.122.995
Årets resultat 1.586.6711.018.1111.020.4381.655.9691.357.9881.638.578
Egenkapital 2.863.3641.276.6931.258.583738.1451.551.9761.793.988
Aktiver i alt (balance) 6.829.4076.274.1775.417.6186.369.7265.339.9647.205.121
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 3.884.7974.922.2224.116.0255.609.1413.726.1025.328.105
Likvide beholdninger 1.392.2260571.857312.500275.3342.023.062
Antal ansatte (årsrapport) 11011121515
Lønomkostning pr. ansat 448.851—402.233363.878321.781383.384
Soliditetsgrad 41,9 %20,4 %23,2 %11,6 %29,1 %24,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-09-16
Revisor: Status RevisionGodkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-26
Revisor: Status RevisionGodkendt Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-08-19
Revisor: Status Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-28
Revisor: Status Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-08-29
Revisor: RID REVISION, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-08-29
Revisor: RID REVISION, Registreret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 Status RevisionGodkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 Status RevisionGodkendt Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Status Revision vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Status Revision vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 RID REVISION, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 RID REVISION, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 RID REVISION, Registreret Revisionsaktieselskab vis rapport