SP17 Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
-823.414
-823.414
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 39937484 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-10-12 |
| kapital | DKK 40.000 |
| telefon | 28129731 |
| jr@dahlgaard-byg.dk | |
| sidst opdateret | 2025-05-30 |
Beliggenhed
| adresse | Ermelundsvej 107A, 2820 Gentofte |
| by | 2820 Gentofte |
| kommune | Gentofte Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Michael Dam-Johansen |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Rasmussen | Legal ejer | 100 % | Fra: 12.10.2018 |
Direktion
| Jesper Rasmussen | Direktør | Fra: 12.10.2018 |
Stiftere
| Jesper Rasmussen | Stifter | Fra: 12.10.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CGI Holding ApS
CVR 39951487
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 01.01.2024 66,67–89,99 %: 13.10.2018 – 31.12.2023 |
01.01.2024 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CGI Holding ApS
CVR 39951487
|
13.10.2018 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.390 | -35.635 | -4.375 | -7.250 | -10.000 | -6.250 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -826.823 | 384.219 | 13.342 | 115.049 | 197.484 | -298.215 |
| Årets resultat | -823.414 | 392.833 | 14.517 | 115.049 | 197.484 | -298.215 |
| Egenkapital | 177.408 | 1.068.322 | 675.489 | 660.972 | 545.923 | 237.877 |
| Aktiver i alt (balance) | 436.047 | 1.302.567 | 792.019 | 714.986 | 592.766 | 274.144 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 1.000 |
| Gæld i alt | 258.639 | 234.245 | 116.530 | 54.014 | 46.843 | 36.267 |
| Likvide beholdninger | 2.498 | — | — | 0 | 1.000 | 1.000 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 40,7 % | 82,0 % | 85,3 % | 92,4 % | 92,1 % | 86,8 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-07-03
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-21
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Baker Tilly Denmark | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Baker Tilly Denmark | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Baker Tilly Denmark | vis rapport | |
| 12/10 2018 – 31/12 2019 | Baker Tilly Denmark | vis rapport |
p-enheder (1)
-
SP17 Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1024038137
- adresse
- Ermelundsvej 107A, 2820 Gentofte
- startet
- 12.10.2018
- ansatte
- —
| domæne | dahlgaard-byg.dk |
| oprettet | 2016-07-29 |
| udløber | 2027-07-31 |
| registrant | Dahlgaard Entreprise ApS |
| adresse | Ermelundsvej 107A 2820 Gentofte |
| land | DK |