← tilbage

SPRING/SUMMER A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 36415754 Aktiv A/S 1067 København K
Årets resultat 2025 -831.977 -831.977 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer36415754
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2014-10-24
kapitalDKK 500.000
telefon32162222
e-mailcontact@springsummer.dk
hjemmesidehttp://springsummer.dk
sidst opdateret2026-06-24
Beliggenhed
adresse Nikolaj Plads 8, 1067 København K
by1067 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Grafisk design og visuel kommunikation (741200)
Ansatte (CVR)
2026-07 9 ansatte · 9 årsværk
−3 ansatte (−25 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 9 9
2026-06 10 10
2026-05 11 11
2026-04 11 11
2026-03 12 11
2026-02 11 11
2026-01 12 11
2025-12 13 12
2025-11 12 12
2025-10 12 11
2025-09 12 12
2025-08 12 12
2025-07 12 11
2025-06 12 11
2025-05 13 12
2025-04 12 11
2025-03 12 11
2025-02 12 11
2025-01 11 10
2024-12 12 12
2024-11 12 11
2024-10 12 11
2024-09 12 11
2024-08 13 12
Ejere
Seasons Group ApS · CVR 46580001 Legal ejer 100 % Fra: 22.06.2026
Direktion
Pelle Martin Christiansen Direktør Fra: 24.10.2014
Bestyrelse
Mikkel Wolf Rasmussen Bestyrelsesmedlem Fra: 13.11.2018
Jeppe Kruse Formand Fra: 13.11.2018
Pelle Martin Christiansen Bestyrelsesmedlem Fra: 24.10.2014
Niels Handberg Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2021
Stiftere
Jeppe Kruse Stifter Fra: 24.10.2014
Valdemar Oskar Frederik Dufva Stifter Fra: 24.10.2014
Pelle Martin Christiansen Stifter Fra: 24.10.2014
SEASONS ApS · CVR 36085614 Stifter Fra: 24.10.2014
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.942.5849.516.87210.358.58311.956.49210.805.7177.734.693
Driftsresultat -710.104767.169941.4442.863.7552.823.9161.319.174
Resultat før skat -831.977768.845887.9712.736.6552.673.1691.311.466
Årets resultat -831.977768.845887.9712.736.6552.673.1691.311.466
Egenkapital 2.892.7104.484.6873.715.8423.327.8713.264.2161.902.047
Aktiver i alt (balance) 5.988.5207.873.3476.958.8688.642.47012.267.85410.401.768
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 3.095.8103.388.6603.243.0265.314.5999.003.6388.499.721
Likvide beholdninger 3.600.3624.276.3722.431.9335.366.0409.529.7356.792.695
Antal ansatte (årsrapport) 131315141311
Lønomkostning pr. ansat 586.351670.557624.769644.669610.979579.742
Soliditetsgrad 48,3 %57,0 %53,4 %38,5 %26,6 %18,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-24
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-28
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-12
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-30
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-29
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-24
Revisor: ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 ALBJERG, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport