STOLLENWERK HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 29180741 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2005-11-17 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2025-11-13 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE. GODKENDT REVISIONSANPARTSSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| Mikael Stollenwerk Bruhn | Legal ejer | 100 % | Fra: 17.11.2005 |
Direktion
| Mikael Stollenwerk Bruhn | Direktør | Fra: 17.11.2005 |
Stiftere
| Mikael Stollenwerk Bruhn | Stifter | Fra: 17.11.2005 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
DISSING NYKØBING APS
CVR 31634938
|
50–66,66 % | 11.04.2012 | 664.122 | 1,2 mio |
|
DISSING NÆSTVED APS
CVR 28098901
|
100 % | 11.04.2012 | 1,2 mio | 407.136 |
|
DissinG Profil ApS
CVR 41028807
|
100 % | 20.12.2019 | 0 | 43.088 |
|
DissinG Slagelse ApS
CVR 43187767
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling 25–33,32 %: fra 07.04.2026 100 %: 06.04.2022 – 06.04.2026 |
07.04.2026 | 46.746 | 194.445 |
|
P by DissinG ApS
CVR 41152656
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling 33,33–49,99 %: fra 12.09.2023 50–66,66 %: 10.02.2020 – 11.09.2023 |
12.09.2023 | 0 | 22.466 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Tivovi Invest ApS
CVR 38856251
|
5–9,99 % | 13.04.2018 – 03.08.2021 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
DISSING NYKØBING APS
CVR 31634938
|
26.08.2008 | 664.122 | 1,2 mio | |
|
DissinG Profil ApS
CVR 41028807
|
20.12.2019 | 0 | 43.088 | |
|
DissinG Slagelse ApS
CVR 43187767
|
06.04.2022 | 46.746 | 194.445 | |
|
P by DissinG ApS
CVR 41152656
|
10.02.2020 | 0 | 22.466 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 102.856 | 146.188 | 101.204 | 105.636 | 134.729 | 111.049 |
| Driftsresultat | -1.187.144 | 106.188 | 81.204 | 85.636 | 114.729 | 92.293 |
| Resultat før skat | 233.448 | 1.988.284 | 255.110 | 1.495.937 | 1.495.316 | 350.457 |
| Årets resultat | 218.691 | 1.949.300 | 219.602 | 1.467.095 | 1.462.250 | 311.957 |
| Egenkapital | 8.462.141 | 8.643.449 | 7.094.149 | 7.474.547 | 6.407.451 | 5.070.201 |
| Aktiver i alt (balance) | 10.615.440 | 10.665.934 | 9.021.075 | 9.267.290 | 8.566.902 | 6.479.971 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 2.153.299 | 2.022.485 | 1.926.926 | 1.792.743 | 2.159.451 | 1.409.770 |
| Likvide beholdninger | 18.752 | 252.024 | 37.532 | 1.826.189 | 2.675.204 | 35.119 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 79,7 % | 81,0 % | 78,6 % | 80,7 % | 74,8 % | 78,2 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-17 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKEGodkendt revisiondsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-11-22 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-14 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-09 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-02-16 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-12 Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-04-17 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKEGodkendt revisiondsanpartsselskab | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2024-11-22 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
| 01/01 2023 – 30/09 2023 | 2023-12-14 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-09 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-02-16 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-12 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-27 | DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE | vis rapport |
p-enheder (1)
-
STOLLENWERK HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1011836670
- adresse
- Fløjtevej 7, 4700 Næstved
- startet
- 17.11.2005
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- CGL Holding 2023 ApS 35 m · Næstved
- CBJ HANDELSSELSKAB ApS 58 m · Næstved
- HP Holding Næstved ApS 151 m · Næstved
- RBH Næstved ApS 238 m · Næstved
- Fly Fugl Holding ApS 304 m · Næstved
- Jens Mølby Invest ApS 316 m · Næstved
- Bonnesen Mølby Invest ApS 316 m · Næstved
- ALMENT PRAKTISERENDE LÆGE MALENE JENSEN HOLDING ApS 326 m · Næstved