← tilbage

Stursbøl ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 41294795 Aktiv APS 6560 Sommersted
Årets resultat 2025 11.562.145 11,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer41294795
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-03-23
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2026-05-18
Beliggenhed
adresse Stursbølvej 2, 6560 Sommersted
by6560 Sommersted
kommuneHaderslev Kommune
Branche
hovedbranche Avl af malkekvæg (014100)
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 9 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 9
2026-06 9 10
2026-05 10 10
2026-04 11 10
2026-03 11 10
2026-02 11 10
2026-01 9 9
2025-12 10 10
2025-11 10 10
2025-10 11 9
2025-09 10 9
2025-08 11 10
2025-07 10 10
2025-06 13 12
2025-05 14 12
2025-04 12 11
2025-03 14 12
2025-02 11 11
2025-01 9 9
2024-12 9 9
2024-11 10 9
2024-10 11 10
2024-09 11 9
2024-08 11 10
Ejere
Stursbøl Holding ApS · CVR 41344725 Legal ejer 25–33,32 % Fra: 15.05.2023
M.K.T. Holding ApS · CVR 41657839 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 15.05.2023
Direktion
Pieter Cornelis Timmerman Direktør Fra: 23.03.2020
Mark Kristian Timmerman Direktør Fra: 23.03.2020
Stiftere
Pieter Cornelis Timmerman Stifter Fra: 23.03.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 23.296.07613.475.15512.078.66714.273.6637.770.3275.424.382
Driftsresultat 15.819.8798.223.9467.116.0948.842.2174.330.7602.541.343
Resultat før skat 14.778.9146.514.7085.076.4757.927.8293.728.8401.793.755
Årets resultat 11.562.1455.255.4493.854.8256.332.8373.072.2401.361.819
Egenkapital 32.702.19821.140.05315.884.60319.029.77912.896.9429.824.702
Aktiver i alt (balance) 116.196.91575.415.36465.772.81762.637.91957.267.04749.383.859
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 78.510.32750.640.46247.248.55841.327.14042.349.10437.587.157
Likvide beholdninger 137.6501.000.000191.004560.5484.920.6711.935.740
Antal ansatte (årsrapport) 1099865
Lønomkostning pr. ansat 430.603379.352355.459429.064371.234290.993
Soliditetsgrad 28,1 %28,0 %24,2 %30,4 %22,5 %19,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-22
Revisor: Spiras Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-21
Revisor: Spiras Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-13
Revisor: Spiras Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-22
Revisor: Velas I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-10
Revisor: Velas I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-07
Revisor: Velas I/S
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Spiras Revision vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Spiras Revision vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Spiras Revision vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Velas I/S vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Velas I/S vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Velas I/S vis rapport