Sune Mathiesen Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 41612738 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2020-08-21 |
| kapital | DKK 40.000 |
| mathiesensune@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2026-05-07 |
Branche
| hovedbranche | Investering for egen regning (649910) |
Revisor
| firma | Beierholm · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Thomas Skou Jacobsen |
aktører og ejere
Ejere
| Sune Mathiesen | Legal ejer | 100 % | Fra: 21.08.2020 |
Direktion
| Sune Mathiesen | Direktør | Fra: 21.08.2020 |
Stiftere
| Sune Mathiesen | Stifter | Fra: 21.08.2020 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Lithium Harvest Holding A/S
CVR 46468007
|
50–66,66 % | 06.05.2026 | — | — |
|
QLT Water ApS
CVR 43291955
|
50–66,66 % | 01.06.2023 | -54.460 | -572.792 |
|
Unlimit Group A/S
CVR 34472742
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling 10–14,99 %: fra 18.08.2026 5–9,99 %: 18.05.2026 – 17.08.2026 |
18.08.2026 | -11 mio | 51,1 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Lithium Harvest ApS
CVR 41613785
|
24.08.2020 | -851.211 | 1 mio | |
|
Lithium Harvest Holding A/S
CVR 46468007
|
06.05.2026 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -29.318 | -189.047 | -47.183 | -6.625 | -5.544 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 23.758.771 | 6.445.095 | -64.109 | 73.361 | -10.353 |
| Årets resultat | 23.758.771 | 6.445.095 | -64.109 | 73.361 | -10.353 |
| Egenkapital | 30.285.141 | 6.526.370 | 162.828 | 103.008 | 29.647 |
| Aktiver i alt (balance) | 35.535.080 | 14.879.803 | 1.579.461 | 433.434 | 33.647 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | — |
| Gæld i alt | 5.249.939 | 8.353.433 | 1.416.633 | 330.426 | 4.000 |
| Likvide beholdninger | 7.350.103 | 100.568 | 989.074 | 8.198 | 13.289 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 85,2 % | 43,9 % | 10,3 % | 23,8 % | 88,1 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-09 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-10 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-08 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-11 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-07-09 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (5)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-07-09 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-10 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-08 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-11 | Beierholm | vis rapport |
| 21/08 2020 – 31/12 2021 | 2022-07-09 | Beierholm | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Sune Mathiesen Holding ApS Aktiv P-nr. 1026180283
- startet
- 21.08.2020
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- ALLAN BONDE HOLDING ApS 2,5 km · Randers NV
- JHM Finans ApS 3,2 km · Randers NV
- GIBA HOLDING ApS 3,3 km · Randers NV
- R12 Invest ApS 3,3 km · Randers NV
- DJÆRNIS HOLDING ApS 3,4 km · Randers NV
- RANDERS FC HOLDING A/S 3,7 km · Randers NV
- Jumping Rabbit Holding ApS 4,0 km · Randers C
- LANDBRUG INVEST A/S 4,3 km · Randers NV