← tilbage
Gem favorit

TAGSNEDKEREN ApS

CVR 25068874 Aktiv APS 4295 Stenlille
Årets resultat 2025 2.351.060 2,4 mio DKK
CVR-nummer25068874
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1999-11-01
kapitalDKK 126.000
sidst opdateret2026-06-02
Beliggenhed
adresse Sorøvej 68, 4295 Stenlille
by4295 Stenlille
kommuneSorø Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 14 ansatte · 11 årsværk
+1 ansat (+8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 14 11
2026-06 14 13
2026-05 13 12
2026-04 14 12
2026-03 13 12
2026-02 13 11
2026-01 13 11
2025-12 13 12
2025-11 13 12
2025-10 12 11
2025-09 13 12
2025-08 13 11
2025-07 13 11
2025-06 13 12
2025-05 12 12
2025-04 12 11
2025-03 12 12
2025-02 13 12
2025-01 14 12
2024-12 15 12
2024-11 15 13
2024-10 15 14
2024-09 16 14
2024-08 16 12
Ejere
TAGSNEDKEREN HOLDING ApS · CVR 27392717 Legal ejer 100 % Fra: 12.09.2003
Direktion
Bent Carsten Sørensen Direktør Fra: 01.11.1999
Claus Tommy Jensen Direktør Fra: 02.01.2003
Stiftere
Bent Carsten Sørensen Stifter Fra: 01.11.1999
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ———21.686.441——
Bruttoresultat 10.495.2009.749.4917.531.04810.360.11411.672.38611.352.966
Driftsresultat 3.029.6191.132.664-841.011-257.9982.614.227739.942
Resultat før skat 3.017.737984.718-1.054.805-494.3892.365.061372.396
Årets resultat 2.351.060767.536-829.741-382.7651.844.118272.250
Egenkapital 5.166.3492.815.2891.940.4011.270.1414.152.9062.308.788
Aktiver i alt (balance) 10.056.3967.466.2677.619.4366.618.5709.683.93211.527.217
Selskabskapital 126.000126.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 4.112.1714.540.7955.479.0354.899.7245.064.4059.200.117
Likvide beholdninger 164.0851.529.804458.7841.097.9742.052.3062.016.610
Antal ansatte (årsrapport) 121515212022
Lønomkostning pr. ansat 607.623562.040547.499497.848434.398463.379
Soliditetsgrad 51,4 %37,7 %25,5 %19,2 %42,9 %20,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-24
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-01-06
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-03
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-31
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-17
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-01-04
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Beierholm vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.