← tilbage
Gem favorit

Tørring VVS A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 12896689 Aktiv A/S 7160 Tørring
Årets resultat 2025 3.317.917 3,3 mio DKK
CVR-nummer12896689
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1989-03-31
kapitalDKK 500.000
telefon75801520
e-mailtoerringvvs@toerringvvs.dk
hjemmesidewww.toerringvvs.dk
sidst opdateret2026-03-17
Beliggenhed
adresse Sønderbrogade 91, 7160 Tørring
by7160 Tørring
kommuneHedensted Kommune
Branche
hovedbranche Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Ansatte (CVR)
2026-07 37 ansatte · 18 årsværk
−5 ansatte (−12 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 37 18
2026-06 38 32
2026-05 34 29
2026-04 35 30
2026-03 33 29
2026-02 35 29
2026-01 37 28
2025-12 38 28
2025-11 37 31
2025-10 36 29
2025-09 37 31
2025-08 40 31
2025-07 42 22
2025-06 42 36
2025-05 41 36
2025-04 40 34
2025-03 38 36
2025-02 38 33
2025-01 39 33
2024-12 39 31
2024-11 38 34
2024-10 40 32
2024-09 39 35
2024-08 42 32
Ejere
CLAUS KARLSKOV HOLDING ApS · CVR 29849811 Legal ejer 100 % Fra: 21.11.2020
Direktion
Claus Sparvath Karlskov Direktør Fra: 25.04.2016
Bestyrelse
Evabeth Margrethe Videslet Mønster Formand Fra: 20.04.2020
Claus Sparvath Karlskov Bestyrelsesmedlem Fra: 23.01.2002
Kamilla Karlskov Bestyrelsesmedlem Fra: 26.03.2007
Stiftere
Flemming Pedersen Stifter Fra: 31.03.1989
Anna Marie Pedersen Stifter Fra: 31.03.1989
Jens Peter Karlskov Stifter Fra: 31.03.1989
Doris Karlskov Stifter Fra: 31.03.1989
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 23.778.69725.336.94725.001.46627.708.15927.903.88424.673.966
Driftsresultat 4.392.8724.308.6254.277.7244.621.5965.031.7604.462.908
Resultat før skat 4.293.6364.169.0784.020.1444.368.5714.816.0194.281.923
Årets resultat 3.317.9173.197.0983.113.7823.385.5663.748.0113.309.966
Egenkapital 8.768.3168.450.3998.253.3018.539.51910.214.9959.466.984
Aktiver i alt (balance) 12.328.70414.058.49216.117.37722.731.23525.421.74524.546.459
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 2.819.4585.053.8637.291.42113.286.76113.740.92513.770.200
Likvide beholdninger 183.595383.56378.6404.2561.807.4911.747.304
Antal ansatte (årsrapport) 363539444642
Lønomkostning pr. ansat 521.748577.038505.007499.999468.454455.867
Soliditetsgrad 71,1 %60,1 %51,2 %37,6 %40,2 %38,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-17
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-28
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-18
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-24
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-23
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.