← tilbage
Gem favorit

TREKANTEN A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 31891213 Aktiv A/S 6710 Esbjerg V
Årets resultat 2025 -3.901.690 -3,9 mio DKK
CVR-nummer31891213
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2008-12-01
kapitalDKK 941.000
telefon21787022
e-maillars.b.mouritzen@gmail.com
sidst opdateret2026-04-01
Beliggenhed
adresse Solbakken 53, 6710 Esbjerg V
by6710 Esbjerg V
kommuneEsbjerg Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-specialiseret engroshandel (469000)
Revisor
firma VENDELBO · ifølge seneste årsrapport
underskriver Esbern Vendelbo Andersen
Ansatte (CVR)
2026-07 1 ansatte · 1 årsværk
−4 ansatte (−80 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 1 1
2026-06 1 1
2026-05 1 1
2026-04 1 1
2026-03 4 4
2026-02 4 4
2026-01 4 4
2025-12 5 4
2025-11 4 4
2025-10 8 4
2025-09 6 3
2025-08 3 3
2025-07 5 3
2025-06 5 3
2025-05 4 3
2025-04 5 4
2025-03 7 6
2025-02 7 7
2025-01 7 7
2024-12 8 7
2024-11 9 8
2024-10 9 7
2024-09 9 9
2024-08 10 9
Ejere
TRIANGLEN HOLDING ApS · CVR 35828788 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2016
Direktion
Lars Binding Mouritzen Direktør Fra: 06.05.2014
Bestyrelse
Lis Mouritzen Bestyrelsesmedlem Fra: 06.05.2014
Lars Binding Mouritzen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.09.2011
Frank Binding Mouritzen Bestyrelsesmedlem Fra: 02.06.2023
Martin Binding Mouritzen Bestyrelsesmedlem Fra: 02.06.2023
Stiftere
ERTMANN INVEST ApS · CVR 79164119 Stifter Fra: 01.12.2008
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -1.540.5103.055.3273.314.2617.045.6338.998.4758.616.685
Driftsresultat -3.898.304106.703116.4662.130.7773.247.7033.282.889
Resultat før skat -3.983.69022.21218.0432.048.5553.184.7493.213.930
Årets resultat -3.901.6903.38713.9771.555.6292.479.9152.502.844
Egenkapital 586.8026.488.4926.985.1058.471.1299.365.4999.385.585
Aktiver i alt (balance) 2.983.7079.928.36211.994.64812.488.63814.241.65515.334.040
Selskabskapital 941.000941.000941.000941.000941.000941.000
Gæld i alt 2.396.9053.357.8704.919.5433.920.5094.851.1565.892.455
Likvide beholdninger 472.6331.234.8461.042.890514.0691.656.3142.953.053
Antal ansatte (årsrapport) 4911141615
Lønomkostning pr. ansat —292.291256.983315.683337.052331.633
Soliditetsgrad 19,7 %65,4 %58,2 %67,8 %65,8 %61,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-24
Revisor: VENDELBO
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-17
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-16
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-13
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-03
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-05
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 VENDELBO vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.