← tilbage
Gem favorit

T.S. HANSEN A/S

CVR 29827508 Aktiv A/S 8700 Horsens
Årets resultat 2025 1.101.882 1,1 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer29827508
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2006-12-19
kapitalDKK 500.000
telefon75655444
sidst opdateret2026-07-10
Beliggenhed
adresse Møllebæk 58, 8700 Horsens
by8700 Horsens
kommuneHorsens Kommune
Branche
hovedbranche Opførelse af bygninger (410000)
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 6 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 6
2026-06 10 9
2026-05 10 8
2026-04 10 9
2026-03 10 9
2026-02 11 9
2026-01 10 8
2025-12 12 8
2025-11 11 9
2025-10 12 8
2025-09 10 9
2025-08 10 8
2025-07 10 5
2025-06 11 9
2025-05 11 9
2025-04 11 8
2025-03 10 9
2025-02 11 9
2025-01 10 8
2024-12 13 9
2024-11 10 8
2024-10 13 9
2024-09 13 10
2024-08 13 8
Ejere
MØLLEBÆK HOLDING ApS · CVR 28851693 Legal ejer 100 % Fra: 19.12.2006
Direktion
Thorben Hansen Sigtenbjerggaard Direktør Fra: 19.12.2006
Bestyrelse
Thorben Hansen Sigtenbjerggaard Bestyrelsesmedlem Fra: 19.12.2006
Jane Porup Bestyrelsesmedlem Fra: 19.12.2006
Gitte Nedergaard Formand Fra: 11.02.2026
Stiftere
MØLLEBÆK HOLDING ApS · CVR 28851693 Stifter Fra: 19.12.2006
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.871.7585.624.8367.107.8594.309.7555.506.4654.944.149
Driftsresultat 1.542.9541.208.8892.623.650489.238955.015—
Resultat før skat 1.413.1651.161.1132.695.764481.300953.854673.392
Årets resultat 1.101.882900.7072.099.972372.057743.743524.690
Egenkapital 4.357.5273.255.6455.354.9386.254.9645.882.9075.139.165
Aktiver i alt (balance) 5.904.1499.744.7939.373.2547.460.1348.302.8898.245.826
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 1.497.4216.432.1863.972.7421.124.8022.375.9052.996.353
Likvide beholdninger 829.6582.148.2201.329.5362.005.1421.893.4282.017.260
Antal ansatte (årsrapport) 111213121313
Lønomkostning pr. ansat 393.528367.996344.939318.376350.112327.805
Soliditetsgrad 73,8 %33,4 %57,1 %83,8 %70,8 %62,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-16
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-13
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-10
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-10
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-28
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-22
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Roesgaard vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Roesgaard vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Roesgaard vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Roesgaard vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Roesgaard vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Roesgaard vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Roesgaard & Partners vis rapport