← tilbage
Gem favorit

TSG Group A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29628556 Under konkurs A/S 8600 Silkeborg
Årets resultat 2023 -126.830.000 -126,8 mio DKK
CVR-nummer29628556
status Under konkurs
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2006-06-26
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-05-29
Beliggenhed
adresse Vestergade 62, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Revisor
firma Beierholm · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jesper Lundtoft Sandal
Ansatte (CVR)
2024-01 1 ansatte · 1 årsværk
−8 ansatte (−89 %) siden januar 2023
månedansatteårsværk
2024-01 1 1
2023-12 10 9
2023-11 13 11
2023-10 13 12
2023-09 13 13
2023-08 9 8
2023-07 9 8
2023-06 9 8
2023-05 9 8
2023-04 8 7
2023-03 8 7
2023-02 8 7
2023-01 9 8
2022-12 9 8
2022-11 8 7
2022-10 8 7
2022-09 8 7
2022-08 7 7
2022-07 8 7
2022-06 8 7
2022-05 7 6
2022-04 8 7
2022-03 8 7
2022-02 10 9
Ejere
Philip Alexander Sandborg Legal ejer 100 % Fra: 30.09.2024
Stiftere
Jesper Skovsgaard Stifter Fra: 26.06.2006
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
J&K ENTREPRISE ApS
CVR 29212961
50–66,66 % 01.10.2008 — —
K/S RESIDENCE, HASSERIS
CVR 35872329
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 30.09.2022
20–24,99 %: 25.04.2019 – 29.09.2022
66,67–89,99 %: 26.11.2014 – 29.09.2015
30.09.2022 — —
K/S The Old Yard Aalborg
CVR 37084956
50–66,66 % 16.09.2015 — —
OTEUA 1 ApS
CVR 20295805
100 % 26.06.2006 — —
Selskabet af 1/2 2019 ApS
CVR 40231250
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 23.03.2022
25–33,32 %: 01.02.2019 – 22.03.2022
23.03.2022 — —
Stormgade Properties ApS
CVR 43279971
100 % 30.09.2022 — —
Søparken Terrasse ApS
CVR 43634615
100 % 10.11.2022 — —
TSG Group Ejendomme P/S
CVR 42720720
90–99,99 % *
Ejerudvikling
90–99,99 %: fra 30.09.2024
66,67–89,99 %: 01.10.2021 – 29.09.2024
30.09.2024 — —
TSG Projekt I A/S
CVR 19270971
100 % 30.09.2012 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
A.9.1 ApS
CVR 40430237
26.03.2019 — —
A.9.2 ApS
CVR 40382267
26.03.2019 — —
Byggeselskab E Holding I-II ApS
CVR 41580186
11.08.2020 — —
Byggeselskab KPG 10 ApS
CVR 39211998
29.12.2017 — —
Byggeselskab KPG 8 ApS
CVR 39211971
29.12.2017 — —
Byggeselskab Resi II-III Holding ApS
CVR 41324740
29.04.2020 — —
Egedal Resi I ApS
CVR 41165057
14.02.2020 — —
Egedal Resi II ApS
CVR 41165340
14.02.2020 — —
Egedal Resi III ApS
CVR 41165375
14.02.2020 — —
Egedal Village II A 8.1 ApS
CVR 41495588
06.07.2020 — —
Egedal Village II A 8.2 ApS
CVR 41496088
06.07.2020 — —
Nordhusene Farum Kaserne I ApS
CVR 40985441
05.12.2019 — —
Nordhusene Farum Kaserne II ApS
CVR 40985484
05.12.2019 — —
Orange 7 ApS
CVR 39212005
29.12.2017 — —
Orange 8 ApS
CVR 39212021
29.12.2017 — —
Petersborg Oase I ApS
CVR 42496898
28.06.2021 — —
Projekt 18. maj 2022 ApS
CVR 39117894
23.11.2017 — —
RDH Projektstyring ApS
CVR 36913738
28.05.2015 — —
Selskabet af 1/2 2019 ApS
CVR 40231250
01.02.2019 — —
Søparken Terrasse ApS
CVR 43634615
10.11.2022 — —
Telegrafvej PropCo ApS
CVR 41772867
20.10.2020 — —
Thygesminde Fredericia ApS
CVR 33358148
03.12.2010 — —
VG Projekt I ApS
CVR 43546899
30.09.2022 — —
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning 142.256.000329.828.000675.982.000418.660.000276.284.405
Bruttoresultat 7.118.000-52.360.00061.783.00064.930.00088.239.077
Driftsresultat -109.103.00039.238.00055.107.00047.001.00069.053.433
Resultat før skat -138.791.00017.504.00036.546.00035.151.00051.077.961
Årets resultat -126.830.0006.656.00022.370.00035.454.00045.891.933
Egenkapital 185.373.000312.755.000308.061.000287.660.000254.810.180
Aktiver i alt (balance) 1.172.847.000881.970.0001.184.025.0001.232.059.000832.474.744
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 987.474.000566.564.000863.785.000936.107.000562.531.664
Likvide beholdninger 9.360.00018.255.00073.018.000184.128.00096.323.917
Antal ansatte (årsrapport) 8791212
Lønomkostning pr. ansat 777.375730.5711.017.5561.471.0831.336.835
Soliditetsgrad 15,8 %35,5 %26,0 %23,4 %30,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-05-14
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-20
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-19
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-02-17
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2022 – 30/09 2023 Beierholm vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Beierholm vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Beierholm vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Beierholm vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.