Unionkul Udvikling ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
100.570
100.570
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 36958081 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2015-06-30 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Beliggenhed
| adresse | Kalkbrænderiløbskaj 4, 2100 København Ø |
| by | 2100 København Ø |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Finansielle holdingselskaber (642110) |
Revisor
| revisor | CROWE STATSAUTORISERET REVISIONSINTERESSENTSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| UNIONKUL HOLDING ApS · CVR 73290511 | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.07.2015 |
Direktion
| Klaus Kastbjerg | Direktør | Fra: 01.07.2015 |
Stiftere
| UNIONKUL HOLDING ApS · CVR 73290511 | Stifter | Fra: 01.07.2015 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CPH Village Holding ApS
CVR 36203161
|
5–9,99 % *
Ejerudvikling
5–9,99 %: fra 12.06.2018 10–14,99 %: 30.06.2017 – 11.06.2018 15–19,99 %: 08.07.2016 – 29.06.2017 |
12.06.2018 | — | — |
|
Krane Living Holding ApS
CVR 46472292
|
50–66,66 % | 04.05.2026 | — | — |
|
Papirøen PU ApS
CVR 44738775
|
100 % | 26.03.2024 | — | — |
|
Redhavnskvarteret Holding ApS
CVR 40996036
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling
25–33,32 %: fra 28.09.2020 33,33–49,99 %: 10.12.2019 – 27.09.2020 |
28.09.2020 | — | — |
|
The Container Crane Holding ApS
CVR 46828232
|
100 % | 25.09.2026 | — | — |
|
Unionkul CØ ApS
CVR 45939456
|
100 % | 07.10.2025 | — | — |
|
Unionkul TF ApS
CVR 40512535
|
100 % | 09.05.2019 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Frederiksberg Alle 41 ApS
CVR 38172344
|
10.11.2016 | — | — | |
|
Krane Living Holding ApS
CVR 46472292
|
04.05.2026 | — | — | |
|
Papirøen PU ApS
CVR 44738775
|
26.03.2024 | — | — | |
|
Redhavnskvarteret Holding ApS
CVR 40996036
|
10.12.2019 | — | — | |
|
The Container Crane Holding ApS
CVR 46828232
|
25.09.2026 | — | — | |
|
Unionkul CØ ApS
CVR 45939456
|
07.10.2025 | — | — | |
|
Unionkul TF ApS
CVR 40512535
|
09.05.2019 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -50.989 | -51.259 | -212.175 | -51.022 | -106.329 | -49.850 |
| Driftsresultat | -50.989 | -51.259 | -212.175 | -51.022 | — | — |
| Resultat før skat | 121.132 | 79.424 | 123.847 | -663.126 | 1.062.000 | -303.533 |
| Årets resultat | 100.570 | 41.462 | 84.360 | -787.137 | 952.281 | -426.306 |
| Egenkapital | 26.117.735 | 22.026.588 | 21.985.126 | 26.816.557 | 27.603.694 | 26.651.413 |
| Aktiver i alt (balance) | 27.497.921 | 27.012.602 | 23.682.945 | 32.345.394 | 29.786.147 | 27.255.457 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 1.380.186 | 4.986.014 | 1.697.819 | 5.528.837 | 2.182.453 | 604.044 |
| Likvide beholdninger | 10.527 | 39.335 | 451.823 | 492.683 | 256.927 | 264.184 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 95,0 % | 81,5 % | 92,8 % | 82,9 % | 92,7 % | 97,8 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | Crowe | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | Crowe | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | Crowe | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Crowe | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | Crowe | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | Crowe | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Unionkul Udvikling ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1020560440
- startet
- 30.06.2015
- ansatte
- —