← tilbage
Gem favorit

UNOX Danmark A/S

CVR 27241107 Aktiv A/S 9400 Nørresundby
Årets resultat 2025 1.945.684 1,9 mio DKK
CVR-nummer27241107
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2003-07-01
kapitalDKK 899.874
telefon87910040
e-mailinfo.dk@unox.com
hjemmesidewww.unox.com
sidst opdateret2026-03-03
Beliggenhed
adresse Loftbrovej 21, 9400 Nørresundby
by9400 Nørresundby
kommuneAalborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 9 årsværk
−2 ansatte (−17 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 9
2026-06 10 9
2026-05 11 10
2026-04 12 11
2026-03 12 11
2026-02 12 11
2026-01 12 11
2025-12 12 11
2025-11 11 10
2025-10 11 10
2025-09 12 11
2025-08 12 11
2025-07 12 10
2025-06 12 11
2025-05 12 11
2025-04 12 11
2025-03 12 11
2025-02 12 11
2025-01 12 10
2024-12 12 11
2024-11 12 10
2024-10 12 10
2024-09 12 11
2024-08 12 10
Ejere
UNOX S.P.A. Legal ejer 100 % Fra: 30.09.2021
Direktion
Niels Nørgaard Skrudland Direktør Fra: 14.11.2022
Bestyrelse
Niels Nørgaard Skrudland Bestyrelsesmedlem Fra: 14.11.2022
Mauro Bettin Bestyrelsesmedlem Fra: 30.09.2021
Nicola Michelon Formand Fra: 14.11.2022
Stiftere
Jacob Birkkjær Nielsen Stifter Fra: 01.07.2003
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.125.2348.833.7994.858.9039.017.7707.869.4657.214.710
Driftsresultat 2.627.8302.762.358-645.5953.701.3733.999.9803.476.432
Resultat før skat 2.546.0702.595.322-910.1383.647.4723.983.2523.406.844
Årets resultat 1.945.6841.987.722-767.1752.816.3683.101.0302.639.963
Egenkapital 10.407.4968.461.8126.474.0907.241.2654.424.8993.923.869
Aktiver i alt (balance) 13.221.97712.393.59912.194.16210.537.9259.110.8616.921.606
Selskabskapital 899.874899.874899.874899.874899.874899.874
Gæld i alt 2.711.4813.931.7875.720.0723.291.2384.685.9622.997.737
Likvide beholdninger 1.685.5911.380.968596.2952.131.515944.356585.160
Antal ansatte (årsrapport) 101110988
Lønomkostning pr. ansat 628.424542.004538.286587.218481.689465.782
Soliditetsgrad 78,7 %68,3 %53,1 %68,7 %48,6 %56,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-27
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-10
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-17
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-19
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-07
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-03
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.