← tilbage
Gem favorit

UP HOLDING HERNING ApS

CVR 28110871 Aktiv APS 7400 Herning
Årets resultat 2025 2.172.185 2,2 mio DKK
CVR-nummer28110871
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2004-09-15
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2026-05-13
Beliggenhed
adresse Gilmosevænget 3, 7400 Herning
by7400 Herning
kommuneHerning Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
Ulrik Fusager Pallishøj Legal ejer 50–66,66 % Fra: 15.09.2004
Mette Mørup Pallishøj Legal ejer 50–66,66 % Fra: 15.09.2004
Direktion
Ulrik Fusager Pallishøj Direktør Fra: 15.09.2004
Stiftere
Ulrik Fusager Pallishøj Stifter Fra: 15.09.2004
Mette Mørup Pallishøj Stifter Fra: 15.09.2004
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
COMFYSOCKS A/S
CVR 20907304
50–66,66 % 31.12.2007 — —
PERFORMANCE SOCKS ApS
CVR 36460482
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 01.04.2025
33,33–49,99 %: 01.02.2024 – 31.03.2025
20–24,99 %: 01.09.2019 – 31.01.2024
25–33,32 %: 04.04.2017 – 31.08.2019
33,33–49,99 %: 13.12.2014 – 03.04.2017
01.04.2025 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 30.456.18527.363.10028.732.018———
Driftsresultat 3.748.0965.447.3324.728.714-4.975-4.579-3.780
Resultat før skat 2.731.8014.545.8903.825.9162.710.312923.569448.896
Årets resultat 2.172.1853.915.8713.316.2882.711.522923.987449.382
Egenkapital 22.707.67122.838.97018.378.17811.675.2848.963.7158.039.728
Aktiver i alt (balance) 62.272.07461.045.23263.498.90312.315.1979.025.9688.951.031
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 38.464.41036.596.38143.411.020639.91362.253911.303
Likvide beholdninger 1.522.726270.2441.028.385113.54639.36744.223
Antal ansatte (årsrapport) 115108127111
Lønomkostning pr. ansat 188.347177.446167.284———
Soliditetsgrad 36,5 %37,4 %28,9 %94,8 %99,3 %89,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-17
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer P/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-16
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-01-12
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-28
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-02
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-17
Revisor: KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer P/S vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.