← tilbage
Gem favorit

URBAN POWER ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35483977 Aktiv APS 1400 København K
Årets resultat 2025 498.750 498.750 DKK
CVR-nummer35483977
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-09-27
kapitalDKK 80.001
e-mailinfo@urbanpower.dk
hjemmesidewww.urbanpower.dk
sidst opdateret2024-12-28
Beliggenhed
adresse Torvegade 64, 1400 København K
by1400 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Arkitektaktiviteter (711100)
Revisor
firma inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Morten Ahrenst
Ansatte (CVR)
2026-08 7 ansatte · 5 årsværk
−2 ansatte (−22 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 7 5
2026-07 6 3
2026-06 6 6
2026-05 6 6
2026-04 5 5
2026-03 7 5
2026-02 7 7
2026-01 6 6
2025-12 8 8
2025-11 7 7
2025-10 9 8
2025-09 9 9
2025-08 9 8
2025-07 7 7
2025-06 8 8
2025-05 8 7
2025-04 7 6
2025-03 7 7
2025-02 11 8
2025-01 9 8
2024-12 10 10
2024-11 10 9
2024-10 8 7
2024-09 8 8
Ejere
sPOWER Holding ApS · CVR 41236213 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 17.02.2020
UPACN Holding ApS · CVR 41236205 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 17.02.2020
RV POWER Holding ApS · CVR 41236191 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 17.02.2020
Direktion
Rune Veile Direktør Fra: 01.10.2013
Arne Cermak Nielsen Direktør Fra: 01.10.2013
Sara Buhl Bjelke Direktør Fra: 01.10.2013
Stiftere
Rune Veile Stifter Fra: 27.09.2013
Arne Cermak Nielsen Stifter Fra: 27.09.2013
Sara Buhl Bjelke Stifter Fra: 27.09.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.615.9883.068.2273.808.6765.233.6625.225.4135.204.090
Driftsresultat ——————
Resultat før skat 641.954-341.32325.993811.4091.117.1861.170.012
Årets resultat 498.750-266.92917.617629.609865.242909.862
Egenkapital 1.975.4711.476.7211.743.6502.026.0331.696.4221.581.180
Aktiver i alt (balance) 2.718.9772.123.3352.293.7402.596.7882.567.8703.927.573
Selskabskapital 80.00180.00180.00180.00180.00180.001
Gæld i alt 743.506646.614550.090570.755871.4482.346.393
Likvide beholdninger 1.676.287911.9251.013.8591.319.418569.0411.876.597
Antal ansatte (årsrapport) 8889108
Lønomkostning pr. ansat 496.912428.138473.477489.487409.090502.433
Soliditetsgrad 72,6 %69,6 %76,0 %78,0 %66,1 %40,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-06
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-11
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-01
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-15
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-15
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-01
Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.