VANGSOE GRUPPEN ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
4.206.698
4,2 mio
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 32095879 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2009-03-31 |
| kapital | DKK 130.000 |
| telefon | 20226589 |
| kl@vangsoe-gruppen.dk | |
| hjemmeside | www.vangsoe-gruppen.dk |
| sidst opdateret | 2025-06-03 |
Beliggenhed
| adresse | Erhvervsbyvej 11, 2., 8700 Horsens |
| by | 8700 Horsens |
| kommune | Horsens Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | LEIF MIKKELSEN & PARTNERE A/S |
Ansatte (CVR)
2026-08
12 ansatte
·
3 årsværk
+6 ansatte (+100 %) siden august 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-08 | 12 | 3 |
| 2026-07 | 11 | 3 |
| 2026-06 | 10 | 3 |
| 2026-05 | 10 | 3 |
| 2026-04 | 10 | 3 |
| 2026-03 | 6 | 3 |
| 2026-02 | 6 | 3 |
| 2026-01 | 6 | 3 |
| 2025-12 | 6 | 3 |
| 2025-11 | 6 | 3 |
| 2025-10 | 6 | 3 |
| 2025-09 | 6 | 3 |
| 2025-08 | 6 | 3 |
| 2025-07 | 6 | 3 |
| 2025-06 | 6 | 5 |
| 2025-05 | 6 | 3 |
| 2025-04 | 6 | 3 |
| 2025-03 | 6 | 3 |
| 2025-02 | 6 | 3 |
| 2025-01 | 6 | 3 |
| 2024-12 | 6 | 3 |
| 2024-11 | 6 | 3 |
| 2024-10 | 7 | 4 |
| 2024-09 | 7 | 4 |
aktører og ejere
Ejere
| M.LAURSEN INVEST ApS · CVR 35872167 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 03.12.2014 |
| Kim Laursen Invest ApS · CVR 35872175 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 03.12.2014 |
| K.LAURSEN INVEST ApS · CVR 35872183 | Legal ejer | 0 % | Fra: 03.12.2014 |
Direktion
| Kristen Vangsø Laursen | Direktør | Fra: 31.03.2009 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BASE HOLDING ApS
CVR 29784418
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 04.12.2020 66,67–89,99 %: 28.01.2015 – 03.12.2020 |
04.12.2020 | — | — |
|
BASTIAN GRUPPEN ApS
CVR 32449050
|
33,33–49,99 % | 09.09.2009 | — | — |
|
Denbia Aps
CVR 27547486
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 01.04.2023 100 %: 28.01.2015 – 31.03.2023 |
01.04.2023 | — | — |
|
DK ERHVERVSUDLEJNING ApS
CVR 26623138
|
20–24,99 % | 31.03.2009 | — | — |
|
EJENDOMSSELSKABET HALLSSTI ApS
CVR 30512502
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 01.04.2023 100 %: 08.01.2015 – 31.03.2023 |
01.04.2023 | — | — |
|
Fabrikvej 30-34 ApS
CVR 43794477
|
66,67–89,99 % | 21.03.2024 | — | — |
|
K2 Invest ApS
CVR 39103583
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 01.04.2023 50–66,66 %: 15.11.2017 – 31.03.2023 |
01.04.2023 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
AKTIV SELSKABSFINANSIERING ApS
CVR 30586085
|
33,33–49,99 % | 31.03.2009 – 06.08.2018 |
|
Ejendomsselskabet af den 22/3 2022 ApS
CVR 43156632
|
100 % | 25.03.2022 – 01.04.2023 |
|
RACE EVENT ApS
CVR 29415137
|
66,67–89,99 % | 28.01.2015 – 02.07.2017 |
|
RACE EVENT ApS
CVR 29415137
|
100 % | 03.07.2017 – 08.11.2017 |
|
Rosenberg Malerfirma A/S
CVR 21681393
|
25–33,32 % | 28.01.2015 – 22.02.2016 |
|
Rosenberg Malerfirma A/S
CVR 21681393
|
15–19,99 % | 23.02.2016 – 30.11.2023 |
|
Rosenberg Malerfirma A/S
CVR 21681393
|
15–19,99 % | 01.12.2023 – 01.04.2026 |
|
Villas A/S
CVR 18258684
|
20–24,99 % | 01.01.2017 – 02.01.2018 |
|
Villas A/S
CVR 18258684
|
50–66,66 % | 03.01.2018 – 14.02.2022 |
|
Vækstfabrikken Bastian ivs
CVR 36507373
|
50–66,66 % | 30.01.2015 – 29.05.2017 |
|
Zambia Invest af 2003 A/S
CVR 27009476
|
25–33,32 % | 28.01.2015 – 08.12.2015 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BASTIAN GRUPPEN ApS
CVR 32449050
|
09.09.2009 | — | — | |
|
FACT Leasing A/S
CVR 43156993
|
28.03.2022 | — | — | |
|
K2 Invest ApS
CVR 39103583
|
15.11.2017 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet af den 22/3 2022 ApS
CVR 43156632
|
25.03.2022 – 21.03.2024 | |
|
Vækstfabrikken Bastian ivs
CVR 36507373
|
30.01.2015 – 29.05.2017 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 933.222 | 963.621 | -678.262 | 449.786 | -152.116 | -441.892 |
| Driftsresultat | -2.822.549 | -3.372.347 | -110.993.220 | -4.639.468 | -3.989.020 | -2.772.542 |
| Resultat før skat | 3.449.325 | 603.424 | -109.700.965 | 1.523.826 | 21.645.065 | 30.265.169 |
| Årets resultat | 4.206.698 | 1.274.591 | -108.480.697 | 2.782.210 | 22.773.792 | 30.987.077 |
| Egenkapital | 60.904.283 | 60.037.585 | 58.066.677 | 168.247.375 | 156.607.448 | 142.164.701 |
| Aktiver i alt (balance) | 134.150.898 | 128.240.724 | 129.478.903 | 239.609.822 | 229.859.764 | 223.858.149 |
| Selskabskapital | 130.000 | 130.000 | 130.000 | 130.000 | 130.000 | 130.000 |
| Gæld i alt | 72.994.079 | 67.915.308 | 71.127.521 | 71.062.032 | 72.941.615 | 81.340.481 |
| Likvide beholdninger | 93.487 | 1.447.316 | 93.775 | 270.310 | 632.814 | 232.875 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Soliditetsgrad | 45,4 % | 46,8 % | 44,8 % | 70,2 % | 68,1 % | 63,5 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/04 2025 – 31/03 2026 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2024 – 31/03 2025 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2023 – 31/03 2024 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2022 – 31/03 2023 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2021 – 31/03 2022 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2020 – 31/03 2021 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport | |
| 01/04 2019 – 31/03 2020 | Leif Mikkelsen & Partnere A/S | vis rapport |
p-enheder (1)
-
VANGSOE GRUPPEN ApS Aktiv P-nr. 1015200479
- startet
- 31.03.2009
- ansatte
- 12 pr. august 2026 · 3 årsværk