Vedvarende Energi ApS
stamdata
| CVR-nummer | 36051388 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2014-07-23 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Beliggenhed
| adresse | Carl Th. Zahles Gade 16, 2300 København S |
| by | 2300 København S |
| kommune | KØBENHAVN Kommune |
Branche
| hovedbranche | Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik (721000) |
Revisor
| revisor | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab |
Ansatte (CVR)
2024-12
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2024-12 | 1 | 1 |
| 2024-11 | 1 | 1 |
| 2022-07 | 1 | 0 |
| 2022-06 | 1 | 0 |
| 2022-05 | 1 | 0 |
| 2022-04 | 1 | 0 |
| 2022-03 | 1 | 0 |
| 2022-02 | 2 | 1 |
| 2022-01 | 1 | 0 |
| 2021-12 | 1 | 0 |
| 2021-11 | 1 | 0 |
| 2021-10 | 2 | 1 |
| 2021-09 | 2 | 1 |
| 2021-08 | 2 | 1 |
| 2021-07 | 2 | 1 |
| 2021-06 | 2 | 1 |
| 2021-05 | 1 | 0 |
| 2021-04 | 1 | 0 |
| 2021-03 | 2 | 1 |
| 2021-02 | 1 | 0 |
| 2021-01 | 1 | 0 |
| 2020-12 | 2 | 1 |
| 2020-11 | 2 | 1 |
| 2020-10 | 2 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Lars Riisgaard Ribe | Legal ejer | 5–9,99 % | Fra: 23.07.2014 |
| Morten Nissen Nielsen | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.06.2024 |
| Erik Hoppensach Sommer | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.06.2024 |
| GreenScope ApS · CVR 25380800 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.06.2024 |
| EHSOMMER ApS · CVR 36034939 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.06.2024 |
Direktion
| Morten Nissen Nielsen | Direktør | Fra: 23.07.2014 |
Stiftere
| GreenScope ApS · CVR 25380800 | Stifter | Fra: 23.07.2014 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.297.946 | 2.956.598 | 73.283 | 418.385 | 231.507 | -53.565 |
| Driftsresultat | 2.297.946 | 2.834.893 | 73.283 | 300.234 | -232.378 | -459.862 |
| Resultat før skat | 2.039.397 | 2.949.589 | 74.134 | 182.674 | -134.931 | -470.043 |
| Årets resultat | 1.590.751 | 2.300.679 | 57.825 | 142.408 | -105.180 | -366.854 |
| Egenkapital | 1.660.084 | 2.269.333 | -31.346 | -89.171 | -231.579 | -126.399 |
| Aktiver i alt (balance) | 3.689.079 | 3.397.702 | 55.639 | 76.414 | 969.791 | 1.148.132 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 2.028.995 | 1.128.369 | 86.985 | 165.585 | 1.201.370 | 1.274.531 |
| Likvide beholdninger | 1.900.069 | 983.293 | 32.066 | 54.183 | 285.147 | 528.243 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 45,0 % | 66,8 % | -56,3 % | -116,7 % | -23,9 % | -11,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-22 Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-15 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-28 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-04 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-06 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-02 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-22 | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-15 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-28 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-04 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-06 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-07-02 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-25 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Vedvarende Energi ApS Aktiv P-nr. 1019574675
- startet
- 23.07.2014
- ansatte
- 1 pr. december 2024 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Decos-consulting 115 m · København S
- RAPIDASSAYS ApS 625 m · København S
- SOLON 632 m · København S
- FlyChemiX ApS 668 m · København S
- WindColab 668 m · København S
- Malene Cording Consult ApS 738 m · København SV
- Norsk Institut for Vannforskning 803 m · København S
- Hazel Therapeutics ApS 813 m · København SV