Villsen Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 41534192 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2020-07-08 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-24 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Ole Jørgensen |
aktører og ejere
Ejere
| Michael Villsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 08.07.2020 |
Direktion
| Michael Villsen | Direktør | Fra: 08.07.2020 |
Stiftere
| Michael Villsen | Stifter | Fra: 08.07.2020 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Marienlundsgade 4 ApS.
CVR 44329247
|
100 % | 30.09.2024 | -244.659 | -256.302 |
|
Tømrermester Michael Villsen ApS
CVR 38890697
|
100 % | 08.07.2020 | -1 mio | -6.961 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
A-Munk Holding ApS
CVR 44303973
|
25–33,32 % | 12.09.2023 – 25.08.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
A-Munk Holding ApS
CVR 44303973
|
12.09.2023 – 25.08.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 503.668 | 401.929 | 245.749 | 31.351 | -7.746 | — |
| Driftsresultat | — | 401.929 | 245.749 | 31.351 | -26.647 | — |
| Resultat før skat | -755.303 | 139.835 | 429.224 | 260.033 | -46.356 | 477.138 |
| Årets resultat | -802.867 | 120.255 | 439.690 | 263.026 | -46.356 | 478.257 |
| Egenkapital | 641.452 | 1.444.319 | 1.324.064 | 884.374 | 621.348 | 667.704 |
| Aktiver i alt (balance) | 7.772.087 | 8.838.276 | 6.403.920 | 4.881.891 | 1.734.500 | 810.028 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 7.130.635 | 7.393.957 | — | — | 1.113.152 | 142.324 |
| Likvide beholdninger | 52.939 | 57.288 | 19.152 | 45.149 | 19.529 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 8,2 % | 16,3 % | 20,7 % | 18,1 % | 35,8 % | 82,4 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-20 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-11 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-26 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-08-07 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-24 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-21 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-20 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-11 | — | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-26 | — | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-08-07 | — | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-24 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-21 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder
P-enheder er midlertidigt utilgængelige. Prøv igen om lidt.
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Damgaard Friis Holding ApS 239 m · Randers SØ
- PREDAN HOLDING ApS 296 m · Randers SØ
- MTG2 ApS 296 m · Randers SØ
- MAASNO ApS 296 m · Randers SØ
- Care Holding Invest ApS 353 m · Randers SØ
- Fruerlund Holding Randers ApS 365 m · Randers SØ
- J.N. Bech Holding, Randers ApS 397 m · Randers SØ
- CB3 Holding ApS 397 m · Randers SØ