← tilbage

Vognmand.dk A/S

CVR 18250896 Aktiv A/S 4621 Gadstrup
Årets resultat 2026 1.197.925 1,2 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer18250896
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1995-01-03
kapitalDKK 400.000
telefon20241175
e-mailkontakt@vognmand.dk
hjemmesidevognmand.dk
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Salløvvej 1, 4621 Gadstrup
by4621 Gadstrup
kommuneRoskilde Kommune
Branche
hovedbranche Vejgodstransport (494100)
Ansatte (CVR)
2026-07 54 ansatte · 51 årsværk
+4 ansatte (+8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 54 51
2026-06 54 55
2026-05 54 57
2026-04 51 75
2026-03 50 48
2026-02 53 56
2026-01 51 44
2025-12 60 60
2025-11 54 64
2025-10 54 53
2025-09 54 55
2025-08 50 53
2025-07 50 41
2025-06 47 54
2025-05 46 52
2025-04 46 52
2025-03 46 41
2025-02 45 47
2025-01 44 42
2024-12 54 47
2024-11 46 51
2024-10 46 49
2024-09 44 48
2024-08 42 42
Ejere
Vognmand Freddy Frederiksen Holding ApS · CVR 41020784 Legal ejer 100 % Fra: 17.12.2019
Direktion
Freddy Henrik Frederiksen Direktør Fra: 06.08.2004
Bestyrelse
Freddy Henrik Frederiksen Bestyrelsesmedlem Fra: 07.12.2020
René Frandsen Formand Fra: 30.06.2026
Anna Stenberg Bestyrelsesmedlem Fra: 30.06.2026
Stiftere
Arne Frederiksen Stifter Fra: 03.01.1995
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 46.299.44539.800.36333.390.53129.085.79327.649.48722.006.525
Driftsresultat 3.739.2013.765.3562.001.1412.788.7004.319.4094.644.016
Resultat før skat 1.555.1841.173.839346.5472.224.5343.801.1264.212.258
Årets resultat 1.197.925897.450209.1101.715.1122.959.7153.280.350
Egenkapital 17.004.12416.306.19915.408.74915.199.63913.984.52711.524.812
Aktiver i alt (balance) 83.878.47274.594.15865.642.44362.944.57549.442.07040.501.428
Selskabskapital 400.000400.000400.000400.000400.000400.000
Gæld i alt 63.560.40254.913.34647.133.76944.782.44833.004.44527.173.206
Likvide beholdninger 15.19622.08718.32718618697
Antal ansatte (årsrapport) 504943413224
Lønomkostning pr. ansat 598.568526.149537.156482.195487.274551.041
Soliditetsgrad 20,3 %21,9 %23,5 %24,2 %28,3 %28,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-01
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-11-09
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-11-21
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-25
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-05
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-15
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport